fot. PEL Esports

Polacy stają do walki w Dreamhack PUBG Showdown i PUBG Continental Series

Przed europejską sceną PlayerUnknown’s Battlegrounds czas wytężonej pracy. Oto bowiem startuje faza grupowa Dreamhack PUBG Spring Showdown oraz kwalifikacje do PUBG Continental Series – Charity Showdown Online, w których zawalczy polska czołówka, na czele z Elgiganten Gaming.

Zespół prowadzony przez Pawła „ghostara” Smolińskiego rozpoczął dobrze obecnie trwający rok, wygrywając piąty sezon PUBG Suomi League (PSL) oraz zajmując trzecie miejsce na fińskim Lantreku, lecz ostatnie występy Polaków nie zadowalały. Reprezentanci szwedzkiej organizacji zakończyli bowiem rywalizację w europejskich finałach PUBG Global Series: Berlin oraz 303 Royale Pro League Season 2 odpowiednio na dziewiętnastym i dwunastym miejscu i stracili szansę na obronę mistrzowskiego tytułu PSL już w trzeciej z pięciu rund eliminacyjnych. Przed Elgiganten stoi jednak szansa na zrewanżowanie się za ostatnie tygodnie, ponieważ zostali oni zaproszeni do fazy grupowej Dreamhack Spring Showdown. Polacy są w niej przypisani do zbioru oznaczonego literą C, w którym znalazły się także takie zespoły jak Team Liquid, TSM czy Tornado Energy. Oznacza to, że skład z Polakami na pokładzie zawalczy o swoje miejsce w finale w meczach rozgrywanych dzisiaj i w środę.

CZYTAJ TEŻ:
Marcelek żegna się ze składem Elgiganten w PUBG

Drużyna ghostara przystąpi do rywalizacji w zmienionym składzie – w miejsce Marcela „Marcelka” Nietopiela, który odszedł z organizacji pod koniec kwietnia, zobaczymy Litwina Laurynasa „Gaxy’ego” Rudysa, znanego z reprezentowania Ninjas in Pyjamas oraz Raise Your Edge Gaming. Udział w DreamHacku będzie także pożegnalnym występem dla Mateusza „MOORPHEUSA” Ludwiga, który zdecydował się zakończyć swoją przygodę z PUBG po tym turnieju. – Od jakiegoś czasu gra nie sprawiała mi już w ogóle przyjemności. Przychodziłem na codzienne treningi bez motywacji do gry, nie wspominając już o chęci do grania czegokolwiek poza graniem z drużyną. Z takim podejściem praktycznie nie jest możliwe, żeby progresować w grze, aby zbliżyć się do czołówki europejskiej. Pewnie mógłbym jeszcze zmuszać się do gry przez parę miesięcy, żeby dalej mieć z gry jakieś korzyści, lecz byłoby to nie w porządku wobec moich teammate’ów oraz samego siebie – czytamy w komunikacie Ludwiga, zamieszczonym na jego Facebooku.

Jutro natomiast Elgiganten stanie do walki w kwalifikacjach do PCS – Charity Showdown dla regionu Europy Zachodniej. W eliminacjach, z których do głównego etapu turnieju z pulą nagród w wysokości 200 tysięcy dolarów awansuje najlepsze siedem drużyn, w miejsce MOORPHEUSA zobaczymy Vakarisa „vakka” Bebraviciusa, który ostatnio reprezentował czeską eSubę. Ghostar i Michał „KnorkiS” Bławat nie będą jednak jednymi Polakami walczącymi o awans do pierwszego turnieju z cyklu PCS, ponieważ do rywalizacji staną także trzy inne, mniej rozpoznawalne polskie drużyny – Willkommen, The U-Łom’s oraz VIXARITY eSports.

Rywalizację w fazie grupowej Dreamhack Spring Showdown będzie można obejrzeć na kanale Dreamhack PUBG, podczas gdy kwalifikacje do PCS – Charity Showdown Europe będą transmitowane na kanałach wybranych komentatorów. Więcej informacji na temat cyklu PUBG Continental Series są dostępne na oficjalnej stronie internetowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyna Izaka z awansem do półfinału Twitch Rivals: VALORANT Showdown

Dla fanów Piotra "Izaka" Skowyrskiego mamy dobre wieści. Wczoraj ekipa polskiego streamera wygrała swoje wszystkie mecze w Twitch Rivals: VALORANT Sho...

>