fot. ESL/Adam Łakomy

16:10, 10:16. AVEZ i PACT na remis w ESL Mistrzostwach Polski

Pierwszy środowy dwumecz w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2020 w CS:GO nie wyłonił lepszej drużyny. Actina PACT oraz AVEZ Esport podzieliły się wygranymi na Nuke’u oraz Duście2, na przestrzeni obu map notując identyczny bilans zdobytych rund. Tym samym Kamil „Sobol” Sobolewski i jego ekipa przynajmniej na moment zostali samodzielnym liderem ligowej tabeli. Jeszcze dziś wieczorem ich miejsce może zająć jednak Illuminar Gaming. A jak wygląda obecnie sytuacja Ośmiornic? Michał „MOLSI” Łącki i spółka wskoczyli na najniższy stopień podium.

AVEZ Esport 16 : 10 Actina PACT

(ESL Mistrzostwa Polski – 4. kolejka)
16 7 Nuke 8 10
9 2

Po zaciętej walce pistoletówka padła łupem AVEZ, które następnie pewnie przeprowadziło jeszcze dwa skuteczne ataki. Wtedy w ręce Jacka „MINISE’A” Jeziaka trafiła jednak snajperka, a doświadczony zawodnik doskonale wiedział, co z nią zrobić. To właśnie celne strzały 26-latka raz za razem ułatwiały zadanie jego drużynie, która błyskawicznie przejęła prowadzenie. Przy stanie 3:4 Ośmiornice wykorzystały problemy techniczne Dawida „lunAtica” Cieślaka, lecz drobne niepowodzenie nie wybiło PACTU z rytmu. Niemniej jednak AVEZ ciągle stawiało rywalowi zdecydowany opór, dzięki czemu po wygraniu zaledwie jednej rundy złamało jego ekonomię i do przerwy zniwelowało swe straty do poziomu jednego oczka.

Początek drugiej części meczu upłynął nam pod znakiem polskiego młynu w postaci wielu skutecznych force’ów. W końcu podjęte ryzyko nie opłaciło się podopiecznym Vincenta „VinSa” Jozefiaka, w których sakiewce zabrakło jakichkolwiek funduszy. Wtedy ofensywna maszyna PACTU zacięła się na dobre – AVEZ w obronie nie popełniało prawie żadnych błędów i nie straciło już żadnego punktu, wygrywając pojedynek 16:10.

Actina PACT 16 : 10 AVEZ Esport

(ESL Mistrzostwa Polski – 4. kolejka)
16 10 Dust2 5 10
6 5

Pierwsza faza batalii na Duście2 to okres, w którym obie ekipy mogły zaprezentować swoją moc. Niemniej wyrównana rywalizacja w końcu dobiegła końca i kontrolę nad rozgrywką przejął PACT, który wypracował sobie przyjemną zaliczkę. MINISE i reszta w dodatku zgarnęli drugą rundę pistoletową, lecz wtedy znów obudziło się AVEZ. Ośmiornice raz jeszcze zdołały wygrać force’a, a chwilę później powtórzyły swój sukces, gdy przeciwnik posiadał już pełne wyposażenie. Prowadzenie PACTU zmalało więc do tylko jednego oczka, ale wtedy do akcji wkroczył Krzysiek „Goofy” Górski, który zainicjował zryw swojej formacji. Niedługo później ace’a skompletował Kacper „darko” Ściera, którego piątka nie wypuściła już wygranej z rąk.


Już za moment rozpocznie się kolejny mecz ESL MP. Illuminar Gaming podejmie w nim Izako Boars. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner. Znajdziecie w niej ostatnie ligowe wyniki, terminarz i listę uczestników.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Stacja dziewiąta – MIBR upada po raz trzeci

Godzina piąta-szósta w nocy polskiego czasu, po północy w oddalonej o 10 tysięcy kilometrów Brazylii. Byłem pochłonięty głębokim snem, który według mo...