Co prawda Team Envy niedawno przegrał swoje ćwierćfinałowe starcie w ramach ESL One Road to Rio, ale mimo to zespół ten dziś jeszcze raz zamelduje się na serwerze, by powalczyć o piąte miejsce. Niemniej nim to nastąpi, na radarze pojawią się formacje z różnych strony Europy.

Jako pierwsza do gry przystąpi Europa Wschodnia, a konkretniej mówią jej grupa A. Tam na ten moment pewny swego losu jest tylko Team Unique, który nie ma już żadnych szans na awans do play-offów i najbliższy pojedynek z Nemigą Gaming może potraktować jako rywalizację o honor. O wiele więcej do ugrania mają pozostali, w tym gracze forZe, którzy wygrali dwa ostatnie mecze i w sobotę przeciwko Gambit Youngsters mogą ustrzelić swoistego hat-tricka. Jednocześnie jednak Rosjanie będą musieli spoglądać na wydarzenia z meczu pomiędzy Winstrike Teamem a Teamem Spirit, bo również od niego zależy, czy zobaczymy ich w kolejnym etapie, czy też nie.

Końca dobiegają zmagania w grupie A dla pozostałych części Starego Kontynentu. Niemniej w tym wypadku kompletnie bez znaczenia będzie starcie Dignitas z Complexity Gaming, gdyż te ekipy już ze swojego zbioru nie wyjdą. Podzielić tego losu zapewne nie chcą niedawni liderzy rankingu HLTV z Fnatic, dlatego też dziś muszą podczas szwedzkich derbów rozprawić się z Ninjas in Pyjamas, które ma już pewne miejsce w czołowej dwójce. W top 2 na pewno znajdzie się też Astralis, którego rywalem będzie ENCE. Z kolei bezpośredni pojedynek stoczą Team Vitality i Team Heretics, dla których również będzie to bój o być albo nie być w Road to Rio.

Za oceanem po raz ostatni podczas tych zawodów do gry przystąpią Michał "MICHU" Müller i jego koledzy z Envy. Ekipa Polaka co prawda dopiero co musiała przełknąć gorzką pigułkę w postaci porażki z Cloud9, ale nie zakończyła jeszcze swojej walki. Przed nią ostatnie zadanie w postaci meczu o 5. miejsce oraz 1200 punktów rankingowych. Podczas niego europejsko-amerykański skład zmierzy się z wyżej notowanym 100 Thieves, które przedwczoraj okazało się słabsze od Teamu Liquid.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

9 maja

CIS

15:00 forZe vs Gambit Youngsters BO3
15:00 Team Unique vs Nemiga Gaming BO3
15:00 Winstrike Team vs Team Spirit BO3

Europa

18:30 Dignitas vs Complexity Gaming BO3
18:30 Team Vitality vs Team Heretics BO3
18:30 ENCE vs Astralis BO3
18:30 Fnatic vs Ninjas in Pyjamas BO3

Ameryka Północna

22:00 Team Envy vs 100 Thieves BO3
22:00 FURIA Esports vs Team Liquid BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games. Po więcej informacji na temat ESL One Road to Rio zapraszamy do naszych relacji – do dywizji europejskiej można przejść po naciśnięciu na lewą stronę baneru, zaś do północnoamerykańskiej po naciśnięciu na stronę prawą.