fot. Electronic Arts

Trailer piątego sezonu Apex Legends ujawnia kolejne informacje o nowej bohaterce

Pod koniec poprzedniego tygodnia Respawn Entertainment zapowiedział „Przychylność losu”, czyli piąty sezon Apex Legends. Z kolei dzisiejszej nocy studio związane z Electronic Arts pokazało graczom konkrety dotyczące zmian w rozgrywce, które dosięgną popularnego battle royale’a w nadchodzącej aktualizacji.

Najnowszy gameplay trailer skupia się na nowej bohaterce, Lobie, oraz jej umiejętnościach w grze. Tak jak zapowiadano w związanej z nią Opowieści z Odludzia, będą one głównie skupiały się na grabieży. Czołową złodziejką będzie można odkrywać łupy znajdujące się w jej okolicy, nawet za grubymi ścianami, oraz zmieniać pozycję na mapie poprzez użycie jej bransoletki. Wygląda też na to, że Loba będzie w stanie otwierać sklepiki pozwalające jej i graczom na kupowanie i ulepszanie nowych broni.

Wraz ze startem nowego sezonu przez znaczące zmiany przejdzie Królewski Kanion, na który rozpocznie się najnowsza seria meczów rankingowych. W miejsce dwóch czołowych lokacji na południowym zachodzie, tj. Skulltown oraz Thunderdome, które wpadły do oceanu, pojawi się przystań Salvage. „Przychylność losu” przyniesie ze sobą także wyzwanie sezonowe pod tytułem „Broken Ghost”. W jego skład wchodzić będzie dziewięć różnych polowań, z których każde będzie odblokowywane co tydzień. Żeby wziąć udział w wyzwaniach, gracze będą musieli jednak znajdować nowo powstałe Treasure Packi, które oprócz dostępu do polowań będą także dostarczać graczom dodatkowe punkty doświadczenia oraz pakiety Apex.

Członkowie społeczności Apex Legends nie będą musieli długo czekać na nowy sezon oraz związaną z nim zawartość, ponieważ pojawią się one na każdej z dostępnych platform, tj. komputerach, Playstation 4 oraz Xbox One, już 12 maja.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czas rozstrzygnięć – AGO i K1ck w walce o finał European Masters

To już dziś. Dzień, na który od dawna czekali fani polskiej sceny League of Legends. A mówiąc dokładnie, przynajmniej od dwóch lat i dziesięciu dni. W...