fot. ESL/Adam Łakomy

Actina PACT wygrywa Esport Tour Pro!

Actina PACT wygrał drugi w ciągu kilkunastu dni online’owy turniej. Tym razem podopieczni Vincenta „VinSa” Jozefiaka okazali się najlepsi podczas Esport Tour Pro, w którego finale 2:0 pokonali Pompa Team. Tym samym to właśnie oni zgarnęli 20 tysięcy złotych.

Actina PACT 2:0 Pompa Team
Vertigo 16:8 Dust2 16:13  Nuke 

Już pierwsze minuty na Vertigo pokazały, że PACT zainteresowany jest dziś tylko całą pulą. Wiceliderzy ESL Mistrzostw Polski m.in. dzięki wygranej pistoletówce szybko wyszli na prowadzenie, ale na swoje nieszczęście nie potrafili go utrzymać. Pompa bowiem zaskakująco dobrze radziła sobie w ataku i w końcowych minutach pierwszej połowy nawet przegoniła na moment rywali. Niemniej ostatnie słowo należało do zawodników VinSa, którzy na przerwę schodzili ze skromną przewagą 8:7. Po zmianie stron nie doświadczyliśmy już na serwerze emocji – PT nie potrafiło bowiem powtórzyć swoich wcześniejszych wyczynów w obronie i raz po raz oddawało oponentom swoje bombsite’y, tych natomiast nie trzeba było dwa razy prosić. Efekt był taki, że w krótkim czasie PACT zamknął pojedynek, triumfując 16:8.

Niezrażona tym niepowodzeniem Pompa na Duście2 bardzo długo stawiała opór rozpędzonym rodakom, ale sił starczyło jej tylko na kilka pierwszych rund. Przy wyniku 4:6 Dawid „lunAtic” Cieślak i jego koledzy przejęli inicjatywę i nie oddali jej aż do 15. rundy, po której prowadzili 9:6. A przecież mieli przed sobą jeszcze grę po teoretycznie łatwiejszej stronie! Teoretycznie, bo w praktyce nie – w praktyce Pompa wrzuciła w drugiej połowie drugi bieg i robiła wszystko, by doprowadzić do trzeciej mapy. Z dobrej strony pokazywał się Mikołaj „Miki Z Afryki” Szemraj, który jako jedyny reprezentant PT przekroczył barierę 20 fragów. Ale to było za mało, bo PACT miał już wygraną na wyciągnięcie ręki i nie zamierzał jej wypuścić. I nie wypuścił, bo nim dogrywka stała się naprawdę realną opcją, gracze VinSa mogli świętować zwycięstwo w stosunku 16:13, która pozwoliła im wygrać mały mecz 2:0.

Końcowa klasyfikacja Esport Tour Pro prezentuje się następująco:

1. Actina PACT 20 000 zł
2. Pompa Team
3-4. AVEZ Esport, Illuminar Gaming
5-6. Izako Boars, Łomża 0,0% Cyberwolves
7-8. CLEANTmix, NEST
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

K1ck out. Polacy przegrywają w finale European Masters

Finał European Masters 2020 Spring dobiegł końca. Razem z kurzem opadającym po bitwie powoli opadają też emocje wśród fanów obu drużyn. Choć w przypad...