Zaledwie jeden split – tyle trwała przygoda Kaspera "Kobbego" Kobberupa w Ameryce Północnej. Pod koniec zeszłego roku duński botlaner opuścił Splyce i dołączył do TSM-u, gdzie zajął miejsce Jespera "Zvena" Svenningsena. W przeciwieństwie do nieco młodszego rodaka Kobbe po rozstaniu z jedną z najbardziej rozpoznawalnych drużyn amerykańskiego LoL-a nie zamierzał jednak dalej walczyć o mistrzostwo League of Legends Championship Series. Zamiast tego wrócił w rodzime strony i po raz kolejny będziemy mogli go oglądać w ramach League of Legends European Championship.

W najbliższych miesiącach 23-latek będzie reprezentował barwy Misfits Gaming, które dziś nie tylko ogłosiło Kobberupa jako swojego nowego strzelca, ale jednocześnie pożegnało się z dotychczasowym prowadzącym dolnej alei – Ju "Bvoyem" Yeong-hoonem. Koreańczyk również nie zagrzał na długo swojego miejsca w zespole, bo do Królików dołączył podczas ostatniego przedsezonowego okienka transferowego. Co ciekawe, jego kontrakt – według oficjalnej bazy danych – miał obowiązywać do listopada przyszłego roku, ale widocznie organizacja postanowiła dokonać zmiany i przywitać zawodnika, który na europejskiej scenie może pochwalić się znacznie dłuższym stażem.

Rzecz jasna nie jest to przyjacielska wymiana botlanerów między obiema formacjami. "Rzecz jasna" nie ze względu na różnicę poziomów między TSM-em i Bvoyem (nie nam ją oceniać), a dlatego że nowego strzelca TSM-u już znamy. A w zasadzie nowego-starego strzelca, bo do drużyny Andy'ego "Reginalda" Dinha po dwuipółletniej przerwie wrócił Yilliang "Doublelift" Peng, którego epizod w Teamie Liquid skończył się w niechlubnym stylu, czyli dopiero na dziewiątym miejscu na koniec wiosennej odsłony LEC.

CZYTAJ TEŻ:
Powrót na stare śmieci – Doublelift ponownie botlanerem TSM-u

Jak Kobbe poradzi sobie w debiucie pod banderą Misfits – tego dowiemy się 12 czerwca. Wtedy rozpocznie się letni split LEC 2020, a jego inauguracyjny dzień zwieńczy pojedynek Królików z Fnatic. Dla Duńczyka będzie to więc trudny sprawdzian, bo przecież zespół Oskara "Selfmade'a" Boderka zdobył wicemistrzostwo podczas Spring Splitu. A co dalej z Bvoyem? Tego na razie nie wiadomo.

Tak prezentuje się obecny skład Misfits Gaming na letni split LEC:

Misfits Danny "Dan Dan" Le Comte
Iván "Razork" Martín
Fabian "Febiven" Diepstraten
Kasper "Kobbe" Kobberup
Petr "denyk" Haramach
Alejandro "Jandro" Fernández-Valdés