Wtorek niektórym kibicom Counter-Strike'a: Global Offensive upłynął pod znakiem ESL One Road to Rio. W europejskiej dywizji tych zmagań wystartowały bowiem play-offy, a dodatkowo rozegrane zostały mecze o, ważne w kontekście walki o kolejnego Majora, punkty rankingowe.

O 16:30 o 11. miejsce powalczyli zawodnicy Fnatic i Movistar Riders. Choć w zasadzie prawdziwa walka miała miejsce wyłącznie na Trainie, gdzie dopiero po dogrywkach zatriumfowała ekipa, która ma w swoim składzie czterech Hiszpanów i Brazylijczyka. Na Inferno Fnatic, czyli aktualny wicelider światowego rankingu CS:GO, rękawicy w ogóle nie podjeło, a formacja wywodząca się z Półwyspu Iberyjskiego zatriumfowała, tracąc tylko 2 rundy. Niespodzianki nie było natomiast w spotkaniu o 9. lokatę, w którym ENCE podjęło Copenhagen Flames. Potyczka ta miała niemalże bliźniaczy przebieg do wcześniej omówionej i toczyła się na tych samych mapach, lecz w odwrotnej kolejności. Finowie najpierw zatriumfowali po dogrywce na Inferno, a później dopięli swego, gromiąc Duńczyków do 5 na Trainie.

Pojedynki pierwszej rundy drabinki przegranych także kończyły się wynikami 2:0. Z pierwszego z nich zwycięsko – zgodnie z przewidywaniami – wyszedł Team Vitality, który jeszcze na Duście2 nieco męczył się z GODSENT i wygrał głównie za sprawą przyzwoitej postawy po stronie atakującej. Inferno miało już bardziej jednostronny charakter, a katami międzynarodowej formacji byli przede wszystkim Mathieu "ZywOo" Herbaut i Kévin "misutaaa" Rabier, autorzy odpowiednio 24 i 22 fragów. Zawód swoim fanom sprawiło natomiast North, które uległo nieco niżej notowanemu Teamowi Heretics. Francusko-belgijska piątka stoczyła z Duńczykami dwa zacięte boje, a o triumfach decydowały końcówki map. Ostatecznie to właśnie Fabien "kioShiMa" Fiey i spółka na Inferno i Vertigo przechylali szalę zwycięstwa  na swoją korzyść, co finalnie dało im awans do drugiej rundy drabinki przegranych ESL One Road to Rio.

Wyniki wczorajszych meczów przedstawiają się następująco:

12 maja

1. runda drabinki przegranych

16:30 Team Vitality 2:0 GODSENT
Dust2 16:14
Inferno 16:7

Mecz o 11. miejsce

16:30 Fnatic 0:2 Movistar Riders
Train 20:22
Inferno 2:16

1. runda drabinki przegranych

20:00 North 0:2 Team Heretics
Inferno 14:16
Vertigo 13:16

Mecz o 9. miejsce

20:00 ENCE 2:0 Copenhagen Flames
Inferno 22:20
Train 16:5

Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Road to Rio zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.