fot. PUBG Corporation

Aktualizacja 7.2 PUBG – Tryb rankingowy oraz boty już na serwerach testowych

Dokładnie miesiąc po starcie Zimnego Frontu w PlayerUnknown’s Battlegrounds deweloperzy gry zapowiedzieli pierwszą dużą aktualizację w obecnie trwającym sezonie. W patchu pod numerem 7.2, który na serwery publiczne trafi w następną środę, tj. 20 maja, na graczy czołowego battle royale’a czeka długo wyczekiwany tryb rankingowy, system botów w meczach publicznych oraz zmiany w balansie broni.

Tryb rankingowy zastąpi wcześniej istniejący system tytułów przetrwania i na początku będzie odnosił się wyłącznie do meczów w trybie squad w FPP lub TPP. Mecze rankingowe będą rozgrywane na Erangelu, Sanhoku oraz Miramarze z udziałem maksymalnie 64 graczy. Co ważne, wszystkie rozgrywki w tym trybie będą rozgrywane na specjalnych ustawieniach, różniących się zarówno od meczów publicznych, jak i od oficjalnych ustawień esportowych PUBG. System rang zostanie podzielony na sześć poziomów, tj. Brąz, Srebro, Złoto, Platyna, Diament i Master, przy czym każdy z nich będzie podzielony na pięć dywizji. Dla uzyskania rangi gracze będą musieli rozegrać minimum pięć meczów w trybie rankingowym. PUBG Corporation zapewnia, że pod uwagę będą brane zarówno zajęte pozycje, jak i zabójstwa oraz asysty zdobyte w trakcie meczów. Nowy system rankingowy przywróci także tabele rankingowe, w których znajdzie się po 500 najlepszych graczy w regionie dla każdego z trybów. Twórcy gry zapowiedzieli również unikatowe nagrody dla tych graczy, którzy znajdą się w tabeli pod koniec każdego sezonu. Co istotne, żeby móc wziąć udział w trybie rankingowym, gracze będą musieli włączyć dwustopniową weryfikację konta z użyciem swojego telefonu komórkowego.

CZYTAJ TEŻ:
Za nami kwalifikacje do pierwszego PUBG Continental Series. Trzech Polaków z awansem

W nowej aktualizacji PUBG Corp. wprowadzi też szereg poprawek dotyczących balansu broni. Największe z nich otrzyma karabin szturmowy uważany przez wielu za najlepszy w grze, czyli M416. M4 konkretnie czeka zmniejszenie bazowych obrażeń, spowolnienie prędkości wylotowej pocisku oraz zmniejszenie zadawanych przez karabin obrażeń na średnim i długim dystansie. Dodatkowo deweloperzy gry zwiększyli czas przeładowania dla M4, SCAR-L oraz M16, przy czym ta ostatnia otrzyma wraz z Mk47 Mutantem poprawiony recoil dla trybu półautomatycznego broni. Znaczący buff spośród karabinów czeka także polski Beryl M762, który będzie miał poprawiony recoil oraz prędkość wylotową broni. PUBG Corp. zdecydowało się też na znaczące zmiany dla shotgunów, które będą od teraz zadawać dodatkowe obrażenia przy ulepszonej celności i prędkości strzałów dla S1897 oraz Sawed-Off. Solidniejsze będą również kamizelki kuloodpore, które nie będą się rozpadać po ich zniszczeniu, ale będą znacznie słabiej ochraniały graczy.

Wraz z aktualizacją 7.2 w PUBG pojawia się także boty, które będą pojawiać się tylko w meczach publicznych, a ich ilość będzie zależeć od poziomu umiejętności oraz liczby aktywnych graczy w trybie nierankingowym. Na serwery wprowadzona zostanie także znacząca liczba poprawek oraz bug fixów. Więcej informacji na temat nowego patcha PUBG można znaleźć w oficjalnej notatce pod tym linkiem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Patch 10.10 już w League of Legends. Jakie zmiany wprowadzono do gry?

Entuzjaści League of Legends z pewnością nie mogą się już doczekać wprowadzenia modyfikacji mających na celu osłabienie midlanerów oraz wzmocnienie ro...

>