FaZe Clan niczym burza przeszedł przez fazę grupową europejskiego ESL One Road to Rio. Międzynarodowy skład nie przegrał żadnego z siedmiu spotkań, a potem przedłużył swoją serię zwycięstw do ośmiu, wygrywając też w 1. rundzie górnej drabinki. Niemniej wszystko, co dobre, kiedyś się kończy – a na nieszczęście Nikoli "NiKo" Kovača i spółki skończyło się tuż przed finałem.

Już w piątek gracze FaZe doznali bolesnej porażki z Astralis, która jednak nie przekreślała ich szans na końcowy triumf. Musieli oni jednak powrócić na zwycięską ścieżkę i poradzić sobie z G2 Esports, ale i to okazało się dla nich zbyt dużym wyzwaniem. No może nie od razu, bo jeszcze na Duście2 to zespół NiKo był górą, triumfując 16:11. Ale na tym koniec – potem do głosu doszło G2, które zarówno na Mirage'u, jak i na Nuke'u miało drobne tylko problemy z wywalczeniem korzystnego rezultatu. Ponownie spora w tym zasługa bałkańskiego duetu w osobie Nemanji "nexy" Isakovicia i Nemanji "huNtera-" Kovača (notabene kuzyna NiKo), którzy byli najskuteczniejszymi zawodnikami swojej drużyny na serwerze. Dzięki nim już w niedzielę spotka się ona z Astralis w finale, podczas gdy FaZe pozostał najniższy stopień podium.

Emocji nie było za to w regionie CIS, gdzie drugim obok Teamu Spirit finalistą został Winstrike Team. Podopieczni Dmitrija "hoocha" Bogdanova na Vertigo musieli się co prawda sporo napocić i szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili dopiero po dogrywce, niemniej już Mirage od początku do końca należał do nich. Po zwycięstwo sięgnęła również Nemiga Gaming, która okazała się lepsza od Syman Gaming i tym samym zakończyła zmagania w Europie Wschodniej na 5. lokacie. Powody do zadowolenia ma także GODSENT, które ograło osłabione North 2:1, meldując się dzięki temu na 7. pozycji na Starym Kontynencie.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

16 maja

CIS

16:30 Hard Legion Esports 0:2 Winstrike Team
Vertigo 15:19
Mirage 7:16
16:30 Nemiga Gaming 2:0 Syman Gaming
Nuke 16:7
Overpass 16:12

Europa

20:00 FaZe Clan 1:2 G2 Esports
Dust2 16:11
Mirage 10:16
Nuke 11:16
20:00 GODSENT 2:1 North
Dust2 8:16
Vertigo 16:8
Nuke 16:14

Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Road to Rio zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.