Gdy Michał "MOLSI" Łącki niedawno opuścił aktywny skład AVEZ Esport ze względu na problemy zdrowotne, nic nie wskazywało, by absencja 23-latka miała trwać długi czas. Sprawy przybrały jednak naprawdę nieoczekiwany obrót, bo gracz nie jest już częścią Ośmiornic! O rozstaniu ze swoim byłym już strzelcem oficjalnie poinformowała organizacja.

We wstępie nie kryliśmy wprawdzie zdumienia, ale trzeba przyznać, iż oświadczenie AVEZ wisiało w powietrzu. Dziś szkoleniowiec nadwiślańskiej formacji, Jędrzej "bogdan" Rokita, zasugerował przecież w rozmowie z naszym serwisem, iż nadchodzą permanentne roszady. – Ostatni tydzień rozgrywaliśmy mecze z byalim, więc, aby utrzymać dobrą dyspozycję i nie mieszać w zespole, kontynuujemy grę z Pawłem w roli stand-ina i po zakończeniu rozgrywek będziemy podejmować decyzję co do przyszłości tego składu – przyznał.

MOLSI dołączył do AVEZ we wrześniu ubiegłego roku, próbując odbudować projekt autorstwa m.in. Patryka „ponczka” Witesa. Zespół ten szybko jednak się rozpadł, niemniej to właśnie Łącki jako jedyny pozostał częścią organizacji. 23-letni zawodnik na Poznań Game Arena pojawił się już z nowymi kompanami, których większość kojarzyć można było z występów w rodzimym miksie One More Time. W stolicy Wielkopolski rozpoczęła się piękna przygoda Ośmiornic, które stosunkowo szybko wskoczyły do ścisłej krajowej czołówki, nie zważając nawet na konieczność ściągnięcia nowego snajpera. AVEZ z MOLSIM na pokładzie wystąpiło nawet na lanowych eliminacjach do FLASHPOINTA, gdzie nie zdołało wygrać jednak żadnego meczu.

9 maja, a zatem ponad tydzień temu, MOLSI poinformował, iż otrzymał skierowanie do szpitala, w związku z czym przez pewien czas nie będzie w stanie wspomóc swoich kolegów na serwerze. Jego miejsce w składzie jako pierwszy zajął Dawid „pendzelek” Ryczka, nieco później stand-inem został natomiast Paweł "byali" Bieliński. Były gracz Virtus.pro dobrze wkomponował się w nadwiślańską formację i pomógł jej awansować do piątej odsłony Home Sweet Home oraz play-offów BLAST Rising. Nic więc dziwnego, iż to Bieliński dalej będzie wypełniał lukę po MOLSIM, choć jego angaż wciąż jest tymczasowy.

CZYTAJ TEŻ:
byali wspomoże AVEZ do końca sezonu ESL Mistrzostw Polski

Obecnie skład AVEZ Esport prezentuje się następująco:

  • Kamil „KEi” Pietkun
  • Kacper „Kylar” Walunkiewicz
  • Piotr „nawrot” Nawrocki
  • Kuba „Markoś” Markowski
  • Paweł „byali” Bieliński – zmiennik
  • Jędrzej „bogdan” Rokita – trener