fot. ESL/Adam Łakomy

Zespół izaka i NEEXA przegrywa w finale Valorant Challenge

Kilka dni temu Fordon Boars, którego zawodnikami są m.in. Piotr „izak” Skowyrski i Sebastian „NEEX” Trela, wygrało x-kom AGO CUP. Dziś jednak złożona z ludzi związanych ze sceną CS:GO ekipa nie była w stanie powtórzyć tego sukcesu i poległa w finale Valorant Challenge.

NEEX i spółka dość gładko zaczęli swoją przygodę z turniejem, triumfując w obu meczach i tracąc przy tym zaledwie 14 rund. Problemy zaczęły się dopiero w play-offach, gdy Fordons natrafili na Hajty z Mirca. Pod nazwą tą kryli się bowiem m.in. Paweł „byali” Bieliński, Bartosz „Hyper” Wolny oraz Mateusz „TOAO” Zawistowski, którzy na Haven stoczyli ze swoimi oponentami naprawdę zacięty bój, przegrywając dopiero po dogrywce. Takich emocji nie było już na Bind, które drużyna izaka wygrała aż 13:3.

Wreszcie więc nadszedł wielki finał, podczas którego Fordon Boars miało zmierzyć się z Those Guys – zespołem znanego fanom Fortnite’a Aleksandra „zeeka” Zygmunta. I to właśnie ona była górą w decydującym spotkaniu, dwukrotnie gromiąc rywali. Zarówno Haven, jak i Bind miały bardzo jednostronny przebieg, na co najlepszym dowodem niech będzie fakt, że ekipa NEEXA na obu tych mapach w sumie zdobyła zaledwie siedem rund, w efekcie czego przegrała 0:2.

Końcowa klasyfikacja Valorant Challenge oraz podział puli nagród prezentują się następująco:

1. Those Guys 2 500 zł
2. Fordon Boars 1 250 zł
3-4. Balanced?, Hajty z Mirca 625 zł
5-8. essa, Grubazy z Bagien, HAKERZ, WP ME
9-12. AMENO, Boże rozum, NETOPERY, This is Fine
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 zmiecione z powierzchni ziemi. Astralis wygrywa europejskie ESL One Road to Rio

Po G2 Esports nie ma co zbierać. Międzynarodowy skład został zmieciony z powierzchni ziemi przez Astralis, doznając bolesnej porażki w finale europejs...

>