W minionym tygodniu byliśmy świadkami wielu modyfikacji składów na scenie Counter-Strike'a: Global Offensive. Podczas gdy Astralis podpisało kontrakt z siódmym zawodnikiem, z gry ze względu na problemy zdrowotne zrezygnowali reprezentanci AVEZ Esport oraz North. Dowiedzieliśmy się też o przyszłości Gawła "Kashtelana" Paprzyckiego oraz poznaliśmy pełen skład dywizji League of Legends Illuminar Gaming. Prezentujemy najważniejsze wydarzenia na scenie esportowej ostatnich dni.

Astralis wygrywa ESL One Road to Rio

Astralis zmiotło z powierzchni ziemi G2 Esports w wielkim finale ESL One Road to Rio. Duńczycy przystąpili do spotkania z jedną mapą przewagi, ze względu na podejście z drabinki wygranych i błyskawicznie wygrali kolejne dwie potyczki.

https://cybersport.pl/254944/g2-zmiecione-z-powierzchni-ziemi-astralis-wygrywa-europejskie-esl-one-road-to-rio/

Astralis potwierdza transfer JUGiego

Potwierdziły się plotki o transferze Jakoba „JUGiego” Hansena do Astralis. Duńska formacja będzie liczyć dzięki temu aż siedmiu zawodników. JUGi trafił do nowej drużyny na zasadzie wolnego transferu, gdyż niedawno wygasł jego kontrakt z North.

https://cybersport.pl/254226/jest-ich-juz-siedmiu-astralis-potwierdza-transfer-jugiego/

MOLSI opuszcza AVEZ

Niedawno Michał „MOLSI” Łącki przeszedł do rezerwy AVEZ Esport ze względu na problemy zdrowotne. W niedzielę organizacja zaś poinformowała o opuszczeniu przez niego drużyny. W najbliższych meczach zastępował go będzie Paweł "byali" Bieliński.

https://cybersport.pl/254902/molsi-opuszcza-avez/

https://cybersport.pl/254891/nieoficjalnie-byali-wspomoze-avez-do-konca-sezonu-esl-mistrzostw-polski/

Afera z udziałem prezes, Doublelifta oraz Dardocha w TSM-ie

Podczas transmisji na żywo prowadzonej przez Yilianga „Doublelifta” Penga, widzowie mogli usłyszeć rozmowę telefoniczną jego partnerki, która jest dyrektorem zarządzającym w TSM-ie. W jej trakcie okazało się, że z drużyny prawdopodobnie odejdzie Joshuy „Dardocha” Hartnetta.

https://cybersport.pl/254382/konflikt-interesow-w-tsm-ie-afera-z-udzialem-prezes-doublelifta-oraz-dardocha/

Kjaerbye robi zdrowotną przerwę od CS-a

Z powodów problemów zdrowotnych z aktywnej gry w North tymczasowo ustąpił Markus „Kjaerbye” Kjærbye. Miał on w ostatnim czasie bóle brzucha, problemy z oddychaniem oraz skurcze klatki piersiowej, przez co nie mógł grać na najwyższym poziomie i potrzebuje czasu, by doprowadzić swoje ciało do porządku.

https://cybersport.pl/254748/kjaerbye-robi-sobie-zdrowotna-przerwe-od-cs-a-north-wypozycza-18-latka/

Illuminar ogłasza nowy skład dywizji LoL-a

Illuminar Gaming odmłodziło swój skład dywizji League of Legends i postawiło na świeżą krew. Na polską scenę wróci między innymi Wojciech „Tabasko” Kruza, który wystąpi w 4. sezonie Ultraligi. Dwóch z nowych zawodników grało wcześniej na scenie półprofesjonalnej, zaś Tabasko, Marcin „Warszi” Surała i Dawid „MeLoNiK” Ślęczka mogą pochwalić się większym doświadczeniem.

https://cybersport.pl/254797/illuminar-oglasza-nowy-sklad-dywizji-lol-a-wielki-powrot-tabasko-na-polska-scene/

Kashtelan zawiesza karierę profesjonalnego gracza

Wśród nazwisk w potencjalnych składach drużyn na 4. sezon Ultraligi brakowało Gawła „Kashtelana” Paprzyckiego. Po przygodzie w ASUS ROG ELITE pozostawał on bez zatrudnienia. W weekend Kashtelan wydał oświadczenie, w którym poinformował, że ze względu na studia, wypalenie i przekonanie o braku możliwości zrealizowania celów sportowych zawiesza swoją karierę, ale nie wyklucza powrotu w przyszłości.

https://cybersport.pl/254849/kashtelan-zawiesza-kariere-profesjonalnego-gracza/

Virtus.pro otwiera dywizję Rainbow Six: Siege

Virtus.pro otworzyło dywizję Rainbox Six: Siege. W formacji znaleźli się wszyscy reprezentanci forZe, prócz trenera, którym został Kerim „Toda” Musaev. Na początku maja drużyna zapewniła sobie awans na finały 4. sezonu Russian Major League, gdzie spróbuje zdetronizować Team Empire.

https://cybersport.pl/254793/virtus-pro-otwiera-dywizje-rainbow-six-siege/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.