Sytuacja zdrowotna na świecie nadal jest niepewna, skazani więc jesteśmy na turnieje online z podziałem na regiony. Kolejna tego typu impreza, DreamHack Masters Spring 2020, ruszy już dziś i będzie okazją do śledzenia poczynań kilku ciekawych ekip.

Astralis vs Heroic
14:00 (BO3)

Już o godzinie 14:00 na serwerze zamelduje się Heroic, którego szkoleniowcem od dwóch tygodni jest Nicolai "HUNDEN" Petersen. 28-latek stawia dopiero pierwsze kroki w swojej karierze trenerskiej, ale mimo to jego podopieczni zdążyli już ograć Team Secret oraz Nordavind. Niemniej z rywalem takiej klasy, na jakiego trafią we wtorek, jeszcze się nie mierzyli. Naprzeciwko nich stanie bowiem lider rankingu HLTV i zwycięzca trzech ostatnich Majorów, Astralis. Nicolai "dev1ce" Reedtz i spółka dopiero co mogli świętować zwycięstwo podczas ESL One Road to Rio, przez które przebrnęli z zaledwie jedną, niewiele znaczącą porażką na koncie. Nic więc dziwnego, że to oni będą faworytami zarówno meczu z Heroic, jak i całych zawodów.

CZYTAJ TEŻ:
Kto wzniesie puchar DH Masters? Sprawdzamy kursy u STS-u
G2 Esports vs North
17:30 (BO3)

A skoro o Road to Rio mowa – po wicemistrzostwo tego turnieju sięgnęło G2 Esports, które prawdopodobnie wolałoby jednak zapomnieć o spotkaniu finałowym. Wszystko dlatego, że międzynarodowy skład został podczas niego rozgromiony przez Astralis. Dziś jednak będzie miał okazję, by zrekompensować sobie tamto niepowodzenie. I to okazję nie najgorszą, bo przeszkodą na drodze ekipy Nemanji "nexy" Isakovicia będzie North. Duńska formacja dopiero co dokonała wymuszonej zmiany w składzie, gdyż z powodu problemów zdrowotnych dłuższą przerwę od CS-a wziął sobie Markus "Kjaerbye" Kjærbye. Jego miejsce zajmie 18-letni Kristoffer "kristou" Aamand, który dopiero co został wypożyczony z AGF Esport i we wtorek zaliczy oficjalny debiut.

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.