STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Kiedyś kompani, dziś przeciwnicy. byali i Snax zagrają przeciwko sobie w ESL MP

Wczoraj x-kom AGO przejęło fotel lidera wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2020. Ale niewykluczone, że nie pozostanie na nim zbyt długo – to zależeć będzie jednak od wtorkowych poczynań Illuminar Gaming, przed którym kolejny dwumecz. I to dwumecz bardzo interesujący, bo naprzeciwko siebie staną Janusz „Snax” Pogorzelski oraz Paweł „byali” Bieliński, którzy przez wiele lat […]

Wczoraj x-kom AGO przejęło fotel lidera wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2020. Ale niewykluczone, że nie pozostanie na nim zbyt długo – to zależeć będzie jednak od wtorkowych poczynań Illuminar Gaming, przed którym kolejny dwumecz.

I to dwumecz bardzo interesujący, bo naprzeciwko siebie staną Janusz „Snax” Pogorzelski oraz Paweł „byali” Bieliński, którzy przez wiele lat wspólnie grali w Virtus.pro, sięgając nawet po triumf na Majorze. Ten pierwszy od kilku tygodni jest już jednak graczem Illuminar, drugi natomiast został niedawno ściągnięty do AVEZ Esport w roli zmiennika, który miał pomóc w awansie do play-offów ESL MP. Cel ten został już osiągnięty, ale Ośmiornice raczej się tym nie zadowolą, tym bardziej że matematycznie nadal mają szansę na miejsce w czołowej dwójce. Jeżeli jednak chcą się w niej znaleźć, we wtorek muszą poradzić sobie z iHG, które z kolei prowadzi pogoń za AGO.

CZYTAJ TEŻ:
Kylar: Od kiedy zaczęliśmy grać z MOLSIM, miałem złe odczucia co do naszej przyszłości

Ten dwumecz jednak dopiero o 20:30, dwie godziny wcześniej zaś na serwerze zamelduje się Łomża 0,0% Cyberwolves. Debiutująca w najwyższej klasie rozgrywkowej drużyna zgodnie z przedsezonowymi przewidywaniami prezentowała się dotychczas bardzo słabo i jest o krok od spadku. Tylko zwycięstwo pozwoli jej zachować jeszcze nadzieje na utrzymanie, ale o to bez wątpienia łatwo nie będzie. Wszystko dlatego, że na drodze beniaminka stanie Actina PACT, który podobnie jak wspomniane wcześniej Illuminar i AVEZ wciąż pozostaje w grze o bezpośrednią przepustkę do półfinału. I już teraz można powiedzieć, że każdy wynik inny niż dwie wygrane Jacka „MINISE’A” Jeziaka i spółki będzie sporą niespodzianką.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

19 maja
18:30 Actina PACT vs Łomża 0,0% Cyberwolves Overpass
19:30 Łomża 0,0% Cyberwolves vs Actina PACT Dust2
20:30 AVEZ Esport vs Illuminar Gaming Nuke
21:30 Illuminar Gaming vs AVEZ Esport Train

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsze kroki HUNDENA na ławce trenerskiej, debiut 18-latka w North. Rusza DH Masters Spring

Sytuacja zdrowotna na świecie nadal jest niepewna, skazani więc jesteśmy na turnieje online z podziałem na regiony. Kolejna tego typu impreza, DreamHa...