Gdy kilka dni temu Astralis potwierdziło angaż Jakoba „JUGiego” Hansena, mało kto spodziewał się, że 23-latek tak szybko zostanie wezwany na serwer. Mający stanowić zaplecze dla podstawowego zespołu Duńczyk już dziś zadebiutuje jednak w nowych barwach, w których będzie nam się pokazywać co najmniej do końca czerwca. Hansen zajmie miejsce Lukasa „gla1ve'a” Rossandera, który udał się na trzymiesięczny urlop zdrowotny.

Od dłuższego czasu występują u mnie objawy stresu i wypalenia. Moi koledzy oraz Astralis próbowali wielu różnych rzeczy, bo pomóc mi przezwyciężyć tę przeszkodę. Niemniej nie udało się i wspólnie z moim lekarzem uznaliśmy, iż potrzebuję przerwy, wobec czego wczoraj złożyłem w organizacji wniosek o urlop zdrowotny. Wykorzystam trzy najbliższe miesiące, by w pełni odpocząć, a następnie powrócę do drużyny. Pragnę gorąco podziękować moim kompanom oraz pracodawcy za wyrozumiałość i pomoc okazaną mi w tej sytuacji. Czasami trudno jest stawiać na pierwszym miejscu zdrowie, ale w moim przypadku było to konieczne – stwierdził 24-latek, który w roli IGL-a poprowadził swoją formację do wielu spektakularnych sukcesów.

W najbliższym czasie powstały wakat zajmować będzie więc JUGi, który w trakcie swojej kariery odwiedził już North, OpTic Gaming czy Heroic. Co ciekawe, to właśnie ostatni wymieniony zespół będzie pierwszym rywalem odświeżonego Astralis – skandynawskie ekipy CS:GO już dziś o 14:00 zetrą się w swoim pierwszym meczu podczas DreamHack Masters Spring 2020. Podopieczni Danny'ego "zonica" Sørensena swoje pojedynki rozgrywać będą z biura w Kopenhadze, gdzie obecnie przebywają na bootcampie. Na ten moment nie jest jednak do końca jasne, kto przejmie zadania należące dotychczas do gla1ve'a i kto będzie głównym snajperem – zarówno JUGi, jak i Nicolai „dev1ce” Reedtz słyną wszakże z niezwykle skutecznego posługiwania się broniami z lunetą.

Wobec tego skład dywizji CS:GO Astralis obecnie wygląda tak:

  • Nicolai „dev1ce” Reedtz
  • Peter „dupreeh” Rasmussen
  • Andreas „Xyp9x” Højsleth
  • Emil „Magisk” Reif
  • Jakob „JUGi” Hansen
  • Lukas „gla1ve” Rossander – urlop zdrowotny
  • Patrick „es3tag” Hansen (od 1 lipca)
  • Danny „zonic” Sørensen – trener