Kikis Rogue LEC 2019 Spring Split
fot. Riot Games

Kikis wraca na górną aleję i opuszcza Ultraligę. W najbliższym splicie zagra we Francji

Po nieudanym występie w barwach Illuminar Gaming trzecim sezonie Ultraligi jeden z najbardziej doświadczonych polskich graczy, Mateusz „Kikis” Szkudlarek, znalazł dla siebie nowy dom. W najbliższych miesiącach będzie reprezentował francuski Team MCES.

Poza zmianą drużyny Szkudlarek zdecydował się też na zmianę roli. W najbliższym splicie nie zobaczymy go w roli dżunglera, a toplanera. To nie pierwszy raz, kiedy Polak postanowił zagościć na górnej alei. W tej roli zwyciężył nawet w rozgrywkach spring splitu EU LCS 2016. W dżungli pojawił się znów wraz z powrotem na polską scenę w połowie 2018 roku i od tego momentu nieprzerwanie występował na tej pozycji. Niestety, od dłuższego czasu Kikis nie jest w stanie znaleźć dla siebie zespołu, z którym będzie odnosić sukcesy. Jego przygoda w LEC zakończyła się wraz z porażką Rogue, które zajęło w wiosennej rundzie ubiegłego roku ostatnie miejsce, a na rodzimym gruncie Illuminar, które w ostatnim czasie reprezentował, poniosło spektakularną porażkę, wylatując z play-offów trzeciego sezonu Ultraligi już w drugiej rundzie.

CZYTAJ TEŻ:
PERKZ: Caps przeszedł na bota, bo myślał, że ja nie chcę tam grać

Możliwe, że remedium na kłopoty Kikisa będą występy w LFL. Team MCES daleki jest jednak od odnoszenia sukcesów na francuskiej ziemi, bo w ostatnim splicie zajął on przedostatnie miejsce z wynikiem 2-12. Nie świadczy to jednak o tym, że MCES musi być słabą drużyną – LFL jest jedną z najlepszych europejskich lig regionalnych, czego dowodem może być niedawny sukces LDLC OL, które triumfowało w EU Masters. Niewykluczone zatem, że po swojej francuskiej eskapadzie Kikis „powróci silniejszy” i być może znów spróbuje powalczyć o swoje miejsce w LEC, tym razem jako toplaner.

Tak prezentuje się skład nowej drużyny Kikisa:

Mateusz „Kikis” Szkudlarek
Charly „Djoko” Guillard
David „Jester” Ta
Pierpaolo „Saddy” Oliva
Amaury „Moopz” Minguerche
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CoD: Warzone już jutro – powrót kontraktu oraz znaczne zmiany w balansie broni

Już jutrzejszego poranka na serwerach Call of Duty: Warzone pojawi się nowa aktualizacja. Infinity Ward zdecydowało się jednak nie trzymać fanów w nie...