Sytuacja zdrowotna na świecie nieco pokrzyżowała plany organizatorów BLAST Premier Spring Showdown 2020, przez co zostali oni zmuszeni do podzielenia swojej imprezy na regionalne dywizje. To oznaczało jednak więcej zaproszeń dla uczestników, którzy dziś zostali zaprezentowani.

Gdy ogłoszono pierwotną listę ekip, które miały rywalizować w ramach BLAST Premier, od razu w oczy rzucił się brak takich zespołów, jak Fnatic czy mousesports. Ale teraz naprawiono ten błąd i dwa czołowe składy CS:GO świata otrzymały przepustkę na zawody Showdown – podobnie jak MAD Lions. Ta trójka dołączyła do dywizji europejskiej, podczas gdy w dywizji północnoamerykańskiej zameldowało się aż pięć nowych drużyn. Wśród nich znajdziemy m.in. triumfatorów ESL One Road to Rio w NA, czyli Gen.G Esports, oraz wicemistrzów wspominanych zawodów, FURIĘ Esports. Szansę na pokazanie się otrzyma również Cloud9, które mogliśmy oglądać podczas Intel Extreme Masters Katowice 2020.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

Europa

Astralis Dignitas ENCE Fnatic
MAD Lions mousesports Ninjas in Pyjamas Team Vitality

Ameryka Północna

100 Thieves Chaos Esports Club Cloud9 Evil Geniuses
FURIA Esports Gen.G Esports MIBR Triumph

BLAST Premier Spring Showdown 2020 w Europie i Ameryce Północnej odbędzie się między 31 maja a 7 czerwca i zaoferuje uczestnikom obu dywizji po 162,5 tysiąca dolarów w puli nagród. Ponadto na Startym Kontynencie do zdobycia będą cztery, a w NA dwa miejsca na kontynentalnych finałach wiosennej edycji BLAST Premier.