fot. Riot Games/Michał Konkol

Jactroll dalej w walce o mistrzostwo LEC. Vitality prezentuje składy na letni split

Po rozczarowującym wiosennym splicie zmiany w Teamie Vitality na letnią rundę były w zasadzie pewne. I faktycznie czerwona latarnia League of Legends European Championship 2020 Spring Split postanowiła dokonać kilku usprawnień. Jednym z kandydatów do zmiany przed tym ogłoszeniem mógł wydawać się Jakub „Jactroll” Skurzyński, który na przestrzeni fazy zasadniczej rozegrał dziesięć z osiemnastu meczów, a w pozostałych oglądaliśmy Pierre’a „Steeelbacka” Medjaldiego. I choć Jactroll wciąż będzie częścią formacji walczącej o najwyższe lokaty w LEC, to raz jeszcze będzie musiał walczyć o miejsce w składzie.

Do drużyny dokooptowany został bowiem nowy support, Labros „labrov” Papoutsakis, do niedawna reprezentujący barwy niemieckiego BIG. Grek choć nie grał jeszcze na najwyższym szczeblu europejskich rozgrywek, to ma na koncie niemały sukces w postaci mistrzostwa zeszłorocznej letniej edycji European Masters. W notatce prasowej to właśnie 18-latek został oznaczony głównym wspierającym Vitality, zaś nasz rodak jako rezerwowy, jednak pojawiła się również wzmianka, że gracze będą dzielić czas w czołowych rozgrywkach.

CZYTAJ TEŻ:
Żona Cezara musi być poza wszelkim podejrzeniem

To nie jedyne zmiany, jakie zaszły w głównym składzie VIT. Organizacja na środkowej alei zaprezentowała Aljošę „Milicę” Kovandžicia, co oznacza, że problemy natury wizowej zostały najprawdopodobniej rozwiązane i Serb wreszcie doczeka się debiutu w LEC. Oprócz niego w europejskiej czołówce wystąpi też Cantoursna „Nji” An, który zajął miejsce Duncana „Skeanza” Marqueta w dżungli Pszczół. Modyfikacji nie dotknęły natomiast górnej alei oraz prowadzącego bota – tam w dalszym ciągu będziemy oglądać odpowiednio Lucasa „Cabocharda” Simona-Mesleta oraz Markosa „Compa” Stamkopoulosa. Ten drugi w połączeniu z labrovem będzie tworzył grecki duet, który z pewnością może okazać się atutem zespołu.

Skład Vitality na letni split LEC 2020:

Lucas „Cabochard” Simon-Meslet
Cantoursna „Nji” An
Aljoša „Milica” Kovandžić
Markos „Comp” Stamkopoulos
Labros „labrov” Papoutsakis
Jakub „Jactroll” Skurzyński
Hadrien „Duke” Forestier

Oprócz składu grającego w LEC Vitality zaprezentowało również odświeżoną piątkę akademii. W niej nie zobaczymy już Sebastiana „Colora” Czyżyka, ale na pozycji botlanera w dalszym ciągu występować będzie Damian „Lucker” Konefał. U boku polskiego strzelca zobaczymy wspomnianego wcześniej Steeelbacka, który razem ze Skeanzem wrócił na dobre do Vitality.Bee.

fot. Twitter/TeamVitality

Team Vitality jest w pełni poświęcony tworzeniu najlepszych esportowców na świecie i było jasne, że po wiosennym splicie LEC zmiany były wymagane, aby nasi gracze mogli osiągnąć pełnię swojego potencjału. Podjęliśmy rygorystyczną selekcję w celu pozyskania najlepszego możliwego składu i nowych talentów rozmaitych narodowości. Nie możemy się doczekać, aby przekonać się, jak poradzą sobie te nowe drużyny, współpracując ze sobą.

Fabien „Neo” Devide, właściciel i CEO Teamu Vitality

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PACT gromi Cyberwolves w ESL MP. Wilki skończą sezon w strefie spadkowej

Dobrych wspomnień po dzisiejszych wieczornych starciach w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2020 nie będzie mieć Łomża 0,0% Cyberwolves. Członkowie debi...

>