Dopiero co zakończone zostało ESL One Road to Rio, czyli pierwszy z trzech zaplanowanych turniejów eliminacyjnych do ESL One Rio 2020 Major Championship. Niemniej wielkimi krokami zbliża się turniej drugi, który w dwóch regionach zorganizuje tym razem Beyond the Summit.

Impreza z oczywistych względów toczyć się będzie online i nosić będzie nazwę cs_summit 6, podpinając się pod cykl eventów znanych z luźnego sposobu prowadzenia oraz otoczki. Zaoferuje ona o 25% punktów więcej niż można było zgarnąć podczas Road to Rio, a do tego dołoży też łączną pulę nagród w wysokości 200 tysięcy dolarów, która podzielona zostanie pomiędzy dwa regiony. Właśnie, dwa – zawody, które zaplanowano na okres od 22 czerwca do 5 lipca, obejmować będą bowiem tylko Europę oraz Amerykę Północną.

CZYTAJ TEŻ:
Odjazd z drugiego przystanku. Stacja końcowa: Rio de Janeiro

Jednocześnie Valve potwierdziło, że latem imprez w ramach cyklu kwalifikacyjnego nie doczekają się Ameryka Południowa oraz Oceania. Na ten moment nie wiadomo natomiast, kto zajmie się zmaganiami w strefie CIS oraz Azji – szczegóły mamy poznać w innym terminie. Jednocześnie firma Gabe'a Newella zapewniła jednak, że jesienią, gdy odbyć się ma ostatni turniej eliminacyjny, rywalizacja ponownie toczyć się będzie we wszystkich sześciu regionach.