STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Znamy szczegóły europejskich rozgrywek R6! Z polskiej ligi wprost do Challengera

Nowy sezon europejskich rozgrywek Rainbow Six: Siege będzie sezonem przełomowym. Ubisoft zakończył bowiem współpracę z ESL i teraz sam będzie odpowiadać za zmagania na Starym Kontynencie, które w międzyczasie przeszły kilka modyfikacji. Pierwsza zmiana dotyczy listy uczestników. Dotychczas w obrębie Pro Ligi rywalizowało osiem drużyn i całą ósemkę, którą mogliśmy oglądać w ostatnim sezonie, zobaczymy […]

Nowy sezon europejskich rozgrywek Rainbow Six: Siege będzie sezonem przełomowym. Ubisoft zakończył bowiem współpracę z ESL i teraz sam będzie odpowiadać za zmagania na Starym Kontynencie, które w międzyczasie przeszły kilka modyfikacji.

Pierwsza zmiana dotyczy listy uczestników. Dotychczas w obrębie Pro Ligi rywalizowało osiem drużyn i całą ósemkę, którą mogliśmy oglądać w ostatnim sezonie, zobaczymy także w sezonie kolejnym. Oznacza to, że do walki o europejski czempionat na pewno przystąpi Natus Vincere, którego zawodnikiem jest Szymon „Saves” Kamieniak. Ponadto jednak do ligi dokooptowano także dwie kolejne formacje – IziDream oraz Team Secret, które okazały się najlepsze podczas minionej edycji Challengera i tym samym zapewniły sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po raz pierwszy na scenie R6 pokaże się też Virtus.pro, które niedawno przejęło skład forZe.

Pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

BDS Esport Chaos Esports Club Team Empire G2 Esports
IziDream Natus Vincere Rogue Team Secret
Team Vitality Virtus.pro

Liga Europejska wystartuje 22 czerwca, zaś spotkania w jej ramach rozgrywane będą w poniedziałki i środy od godziny 18:00 – oglądać je będzie można na oficjalnym polskim kanale Rainbow Six na Twitchu. W grudniu odbędzie się natomiast turniej finałowy, podczas którego wyłoniony zostanie zarówno mistrz, jak i spadkowicze.

Niemniej Ubisoft postawił na dogłębną modyfikację systemu rozgrywek, ustalając swoistą drogę do zawodowstwa. W związku z tym zmieni się rola Ligi Challenger, która nadal stanowić będzie oczywiście zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej. Udział w niej wezmą jednak, poza ekipami z eliminacji, także mistrzowie dziewięciu regionalnych turniejów, w tym także ruszającego jeszcze w tym miesiącu Rainbow Six Polish Masters. Triumfator polskiej ligi będzie miał bowiem szansę już jesienią powalczyć o jedną z dwóch przepustek do Ligi Europejskiej.

W związku z tym wszystkim Ubisoft zapowiedział również otwarcie nowego studia nadawczego, które obsługiwać będzie obie najważniejsze ligi w Europie, a także region Azji i Pacyfiku. Obiekt ten powstał w Paryżu i w jego ramach podczas transmisji pojawią się m.in. dedykowany obszar analiz, nowe rodzaje treści, takie jak debaty, komentarze redakcyjne czy elementy interaktywne oraz inne ulepszenia technologiczne. Warto jednak zaznaczyć, że w związku z sytuacją zdrowotną na świecie, studio nie będzie czynne podczas pierwszych kolejek nowego sezonu i zostanie otwarte dopiero, gdy pozwolą na to realia.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DreamHack zapowiada cztery kobiece turnieje CS:GO, na stole 100 tysięcy dolarów

W tamtym roku w Walencji DreamHack zorganizował kobiecy turniej CS:GO o nazwie Showdown, którego triumfatorki miały nawet okazję wziąć udział w jednym...