W tamtym roku w Walencji DreamHack zorganizował kobiecy turniej CS:GO o nazwie Showdown, którego triumfatorki miały nawet okazję wziąć udział w jednym z przystanków cyklu DreamHack Open. Teraz idea powraca, ale już nie jako jedna impreza, a seria czterech imprez online.

Po sukcesie zorganizowanego w 2019 roku kobiecego turnieju CS:GO w Walencji z przyjemnością zapowiadamy DreamHack Showdown 2020 – ogłosił jeden z prezesów organizacji, Marcus Lindmark. – DreamHack angażuje się we wspieranie różnorodności, dlatego ta impreza stała się dla nas szczególnie wyjątkowa. To niesamowite zawody z udziałem najlepszych zawodniczek CS:GO na świecie – to prawdziwy turniej, którego nie można przegapić – dodał.

Zmagania toczyć się będą oddzielnie w Europie oraz Ameryce Północnej. Dwie imprezy, po jednej na każdym z kontynentów odbędą się w ramach Showdown Fall – 17-19 lipca rywalizować będzie Stary Kontynent, zaś 24-26 lipca NA. Daty jesiennych zawodów nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że na każdy event przypadnie po 25 tysięcy dolarów w puli, co w sumie daje 100 tysięcy dolarów na cały cykl.