fot. Sharon McCutcheon

Prawdziwa żyła złota – EA znowu rozbiło bank dzięki trybowi Ultimate Team

EA Sports od dawna stawia na model monetyzacji oparty na trybie Ultimate Team. Ten obecny jest zarówno w serii FIFA, jak i Madden, i po raz kolejny przyniósł kanadyjskiej firmie niewyobrażalne wręcz przychody.

Jak wynika z najnowszego raportu finansowego opublikowanego przez Electronic Arts, w 2020 roku model zabawy polegający na budowaniu składów z losowo wypadających z paczek kart, przyniósł EA przychód wynoszący prawie 1,5 miliarda dolarów! Dokładnie było to 1,49 miliarda, co oznacza wzrost o ponad 100 milionów w stosunku do roku poprzedniego. A należy pamiętać, że w wyliczenia nie została włączona seria NBA Live, która ma za sobą roczną przerwę i jej kolejna odsłona ukaże się dopiero za kilka miesięcy.

Prognozuje się, że w ciągu kilku najbliższych lat Ultimate Team dobije do przychodów na poziomie 2 miliardów. Biorąc pod uwagę ciągłą popularność FIFY i Maddena, a także powrót NBA Live, nie jest to wcale wykluczone.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
FaZe Clan

HONORIS zaczyna od porażki – forZe lepsze od zespołu NEO i TaZa

Od porażki pisanie swojej historii rozpoczęło HONORIS. Nowa organizacja Wiktora "TaZa" Wojtasa i Filipa "NEO" Kubskiego okazała się słabsza od zajmują...

>