fot. ESL/Jak Howard

Dobre momenty były, ale premierowej wygranej HONORIS wciąż nie ma

Na pierwszy oficjalny triumf HONORIS przyjdzie nam jeszcze poczekać. Nadwiślańska formacja CS:GO zakończyła rywalizację w piątym tygodniu Home Sweet Home bez żadnej wygranej na swoim koncie. W meczu eliminacyjnym grupy C Wiktor „TaZ” Wojtas oraz jego koledzy uznali wyższość c0ntact Gaming, wcześniej przegrywając natomiast z forZe.

HONORIS 1:2 c0ntact Gaming
Dust2 14:16 Train 16:4 Nuke 6:16

Początek starcia na Duście2 nie poszedł po myśli Polaków, którzy premierowe oczko na wybranej przez rywali mapie zgarnęli dopiero w siódmej próbie. Na całe szczęście ekipa Filipa „NEO” Kubskiego jeszcze przed przerwą zdołała zmniejszyć swe straty do poziomu trzech punktów i jasne było, iż nadciąga zacięta walka na śmierć i życie. Po przejściu do defensywy HONORIS nie było jednak w stanie dogonić oponenta. Tak właściwie to mimo upływu czasu utrzymywał się status quo, który bez wątpienia faworyzował c0ntact. Międzynarodowa mieszanka wprawdzie nie była nieomylna, ale i tak ciągle utrzymywała swe prowadzenie. I tak to się toczyło do samego końca, gdy nasi rodacy ostatecznie ulegli 14:16.

CZYTAJ TEŻ:
NEO: Nie myślałem o końcu kariery. Czekałem na moment, by wrócić do gry

Już na piaszczystej arenie mogliśmy dostrzec kilka pozytywów w grze HONORIS, ale batalia na Trainie okazała się w tym aspekcie jeszcze przyjemniejsza. Obserwowaliśmy bowiem… stomp w roli głównej z chociażby… Danielem „STOMPEM” Płomińskim. Nadwiślańska piątka zdemolowała przecież przeciwnika, na przestrzeni całej potyczki oddając mu jedynie cztery punkty. Niemniej to był najwyższy punkt sinusoidy nastrojów, a najgorsze wciąż było jeszcze przed nami. Na Nuke’u wyraźnie lepsze okazało się wszak c0ntact, choć pierwsze minuty gry należały do HONORIS. Polacy zablokowali się jednak w obronie, a wypracowana w ataku zaliczka pozwoliła c0ntact komfortowo dopiąć swego po zmianie stron. – Nuke mocno poniżej naszych standardów, ale bierzemy to na klatę i lecimy z treningami! – tak przebieg ostatniej mapy na gorąco skomentował TaZ.

To wszystko, jeśli chodzi o pierwszy turniejowy dzień z HONORIS. NEO i jego kompani odpadli z rywalizacji w piątej odsłonie Home Sweet Home, dołączając tym samym na liście pokonanych do x-komu AGO oraz AVEZ Esport. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy HNRS po raz kolejny pokaże nam się na serwerze. Czekamy jednak cierpliwie.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zawodnicy ORLEN Team i Grupy Sportowej ORLEN zmierzą się z esportowcami i kibicami w wirtualnym wyścigu

Robert Kubica, Kuba Przygoński, Miko Marczyk – to tylko część zawodników, którzy w najbliższą niedzielę, 24 maja będą rywalizować w grze Assetto Corsa...