fot. DreamHack/João Ferreira

Maikelele poza składem GODSENT. „Dowiedziałem się o tym po północy w czwartek”

Przerwa pomiędzy turniejami kwalifikacyjnymi na ESL One Rio 2020 Major Championship to dla niektórych formacji dobry czas, aby zastanowić się nad swoim składem i ewentualnie dokonać w nim zmian. Na taki ruch zdecydowało się właśnie GODSENT, wymieniając jednego zawodnika.

Na ławkę rezerwowych drużyny trafił bowiem doświadczony Mikail „Maikelele” Bill. 29-latka można uznawać jako ojca całej piątki – to właśnie Szwed oraz Kevin „kRYSTAL” Amend pod koniec 2018 roku założyli skład NoChance, który po paru roszadach i miesiącach na bezrobociu znalazł wreszcie dom w postaci SMASH Esports, a niedługo potem dołączył do GODSENT. Niemniej snajper nie był ostatnio w najlepszej formie indywidualnej, stąd zapadła decyzja o zastąpieniu go utalentowanym Asgerem „Farligiem” Jensenem. Osiem lat młodszy Duńczyk został wykupiony z Copenhagen Flames, gdzie spędził ponad półtora roku.

Dowiedziałem się o tym po północy w czwartek i minęły trzy godziny, zanim koledzy powiedzieli mi, że jestem na ławce i znaleźli zastępstwo. Trzy godziny na opuszczenie zespołu, który stworzyłem i pracowałem na niego bardzo ciężko od listopada 2018 roku – mówi zrezygnowany Maikelele w swoim oświadczeniu. Tak, to prawda, że ostatnio brakowało mi umiejętności indywidualnych, ale są ku temu powody. […] Chcę powiedzieć, że drużyna nie była taka, jaka była przez ostatnie kilka miesięcy; z ciągłym sceptycyzmem i graniem dla uszczęśliwiania innych. […] Najbardziej rozczarowuje mnie to, że tak bardzo wspierałem graczy, odwracając wzrok od ich wad, aby znaleźć w nich to, co pozytywne. Nie dostałem jednak tego samego w zamian – tłumaczy.

Zmiana będzie kosztowała GODSENT 20% punktów uzyskanych w turnieju ESL One Road To Rio. Stan konta zespołu został uszczuplony dokładnie o 200 oczek i wynosi teraz 800 punktów. To przekłada się również na miejsce w ogólnej klasyfikacji, gdyż podopieczni Jonatana „Devilwalka” Lundberga spadną na dziewiątą lokatę.

Po tej zmianie skład GODSENT prezentuje się następująco:

  • Kevin „kRYSTAL” Amend
  • Jesse „zehN” Linjala
  • Martin „STYKO” Styk
  • Pavle „Maden” Bošković
  • Asger „Farlig” Jensen
  • Jonatan „Devilwalk” Lundberg – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne niespodzianki w DH Masters Spring, faworyci grupy B zawiedli

Nie ulega wątpliwości, że zarówno mousesports, jak i MAD Lions liczyły na lepszą w swoim wykonaniu inaugurację DreamHack Masters Spring 2020. Tak się...

>