Jeżeli ktoś przegapił piątek, bo np. go przespał, to patrząc na tabelę grupy B DreamHack Masters Spring 2020 może się mocno zdziwić. Bo i owszem, dwie ekipy po pierwszym dniu grupowej rywalizacji nie mają punktów, ale nie są to te ekipy, których można by się spodziewać.

mousesports vs BIG
14:00 (BO3)

Wczoraj porażkę poniosło m.in. mousesports, które zaczyna powoli zdradzać symptomy poważniejszego kryzysu. Ale jeżeli jakikolwiek kryzys faktycznie jest, to można go jeszcze zastopować, ale do tego potrzebne jest zwycięstwo, które może podnieść morale. W normalnych okolicznościach wygrana popularnych Myszy nad BIG byłaby na tyle pewna, że można by na nią domy stawiać, ale już tak nie jest. Tym bardziej że mistrzowie DreamHack Open Leipzig 2020 przystąpią do tej potyczki wzmocnieni inauguracyjnym triumfem nad MAD Lions. Pytanie tylko, czy będzie ich stać na sprawienie drugiej z rzędu niespodzianki?

CZYTAJ TEŻ:
Kolejne niespodzianki w DH Masters Spring, faworyci grupy B zawiedli
MAD Lions vs Complexity Gaming
17:30 (BO3)

A skoro o niespodziankach mowa – o tę jeszcze raz na pewno postara się Complexity Gaming. To właśnie podopieczni amerykańskiej organizacji w piątek gładko rozprawili się z mousesports, stawiając poważny krok na drodze do play-offów. Oczywiście nie ma jeszcze co mówić o przebudzeniu Juggernauta, ale biorąc pod uwagę, jak bardzo przeciętnie coL radziło sobie ostatnimi czasy, to triumf tej ekipy i tak jest wart odnotowania. Zwłaszcza do pierwszej wygranej dziś może dojść kolejna. Trzeba bowiem pamiętać, że MAD Lions ma za sobą długą, blisko miesięczną przerwę od oficjalnych spotkań, co zresztą było widać podczas inauguracyjnego pojedynku z BIG.

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.