fot. Sprout

dycha i snatchie w walce o finał internetowych zmagań. Sprout zmierzy się z ALTERNATE

Myśleliście, że pierwszy dzień weekendu odbędzie się bez choćby jednego meczu CS:GO z udziałem Polaków? Nic z tych rzeczy! O godzinie 16:00 rozpocznie się bowiem pojedynek pomiędzy Sprout i ALTERNATE aTTaX, którego stawką będzie awans do wielkiego finału Merkur Masters.

Sprout vs ALTERNATE aTTaX
16:00 (BO3)

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest Merkur Masters. To internetowe zmagania w Counter-Strike: Global Offensive, w których walczą cztery zaproszone i dwie zakwalifikowane ekipy wywodzące się zza naszej zachodniej granicy. Pula nagród? Naprawdę przekonująca, bo wynosi aż 35 000 euro, z czego lwia część (20 000 euro) trafi na konto mistrzów.

Sprout i BIG zostały rozstawione przez organizatorów w 1/2 finału i teraz obie te ekipy zmierzą się z triumfatorami ćwierćfinałów. Jako pierwsi swój półfinałowy bój stoczą Paweł „dycha” Dycha i jego kompani. Zespołowi dwóch Polaków w tym miesiącu udało się co prawda pokonywać m.in. Copenhagen Flames, Virtus.pro czy Movistar Riders, ale zdarzały się również wpadki, jak przegrane z Endpoint, Nordavind lub właśnie ALTERNATE aTTaX. Ten ostatni mecz miał zresztą miejsce zaledwie kilka dni temu, więc można zakładać, że obie formacje wyciągnęły już z niego wnioski i do dzisiejszego starcia w Merkur Masters podejdą jeszcze lepiej przygotowane.

ODWIEDŹ TEŻ:
QUIZ: Sprawdź swoją wiedzę o mapach CS:GO

Półfinałowe spotkanie pomiędzy Sprout a ALTERNATE aTTaX z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale majkibets na Twitchu. Przypomnijmy, że stawką meczu będzie miejsce w finale internetowych zawodów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przychodzi BIG do mousesports, a ono nie ma punktów

Jeżeli ktoś przegapił piątek, bo np. go przespał, to patrząc na tabelę grupy B DreamHack Masters Spring 2020 może się mocno zdziwić. Bo i owszem, dwie...

>