Biada tym, którzy postawili swoje pieniądze na rozstrzygnięcia w grupie B podczas DreamHack Masters Spring 2020. Dzieją się tam bowiem rzeczy naprawdę zaskakujące – i to zaskakujące na tyle, że jeden z dwóch faworytów na pewno nie dostanie się do play-offów.

Jednym z zagrożonych jest mousesports, które po raz drugi z rzędu doznało goryczy porażki. Tym razem lepsze od popularnych Myszy okazało się BIG, które tak naprawdę wcale wygrać nie powinno. A przynajmniej międzynarodowy skład nie powinien do tego dopuścić, bo po fartownej wygranej 22:20 na Nuke'u mógł postawić kropkę nad i. Na Vertigo prowadził on już nawet 11:4, ale potem zaczął seryjnie tracić punkty, przegrywając finalnie 14:16. Z kolei Dust2 to już absolutny pogrom w wykonaniu podopiecznych Tobiasa "towa b" Herberholda, którzy niczym walec przejechali się po bardziej utytułowanych oponentach, pokonując ich aż 16:2!

Swoich pogromców ponownie znalazło także MAD Lions, które musiało z kolei uznać wyższość Complexity Gaming. Wszystko dlatego, że Duńczykom sił starczyło tylko na półtorej mapy – najpierw na Mirage'u stoczyli oni zacięty bój, który przegrali tak naprawdę rzutem na taśmę, by potem na Vertigo także długo iść z rywalami łeb w łeb. O porażce Lwów przesądziła dopiero ich fatalna postawa po stronie broniącej, bo podczas drugiej potyczki zdobyli jako CT tylko dwa oczka. Complexity natomiast punktowało aż miło i finalnie mogło świętować wygraną 16:9, która pozwoliła zamknąć cały mecz wynikiem 2:0.

Komplet sobotnich wyników prezentuje się następująco:

23 maja

Grupa B

14:00 mousesports 1:2 BIG
Nuke 22:20
Vertigo 14:16
Dust2 2:16
17:30 MAD Lions 0:2 Complexity Gaming
Mirage 14:16
Vertigo 9:16

Przed nami ostatni dzień zmagań w grupie B. Dla mousesports lub MAD Lions będzie on zresztą ogólnie ostatnim na DreamHack Masters Spring 2020, gdyż jedna z tych ekip na sto procent dziś odpadnie. Która? O tym przesądzi bezpośredni pojedynek. Wcześniej jednak poznamy zwycięzcę całego zbioru – będzie nim BIG lub Complexity Gaming. I to właśnie któraś z tych drużyn niespodziewanie zagwarantuje sobie miejsce w górnej drabince play-offów.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

24 maja

Grupa B

14:00 BIG vs Complexity Gaming BO3
17:30 mousesports vs MAD Lions BO3

Oba mecze z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Polsat Games na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.