Jeżeli ktoś myślał, że eliminacja North w grupie A w ramach DreamHack Masters Spring 2020 była zaskakująca, to grupa B przyniosła jeszcze większą niespodziankę. Z online'owym turniejem pożegnało się bowiem mousesports, które na przestrzeni trzech dni nie wygrało ani jednego meczu!

Dziś popularne Myszy musiały uznać wyższość MAD Lions, które także czekało na pierwsze punkty. I w końcu się ich doczekało, bo podopieczni niemieckiej organizacji nie postawili większego oporu, szczególnie na pierwszej mapie. Na Inferno bowiem duńska piątka od początku do końca miażdżyła swoich oponentów, dzięki czemu finalnie rozgromiła ich aż 16:5! Nieco lepiej wyglądało to na Trainie, gdzie jeszcze po pierwszej połowie czwarta drużyna świata mogła realnie myśleć o comebacku, ale szybko się z tymi myślami pożegnała, przegrywając całe spotkanie 0:2 i tym samym zajmując ostatnie miejsce w grupie.

Z kolei miejsce pierwsze przypadło w udziale BIG. Złożona z czterech Niemców i Turka ponownie, tak jak wcześniej podczas starć z mousesports i MAD Lions, wygrała 2:1, chociaż tym razem jej wyższość musiało uznać Complexity Gaming. Sam mecz był, tak jak wskazuje końcowy rezultat, wyrównany, co tyczy się szczególnie potyczki na Mirage'u, która rozstrzygnęła się na korzyść coL dopiero po dogrywce. Odpowiedź BIG była jednak zdecydowana, bo zespół ten zarówno na Vertigo, jak i Duście2 zatriumfował 16:11.

Końcowa klasyfikacja grupy B prezentuje się następująco:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. BIG 3 – 0 145 – 118 +27 9
2. Complexity Gaming 2 – 1 108 – 90 +18 6
3. MAD Lions 1 – 2 91 – 90 +1 3
4. mousesports 0 – 3 70 – 116 -46 0

Już jutro zacznie się rywalizacja w ramach grupy C, w której znalazły się FaZe Clan, Fnatic, GODSENT oraz Team Spirit. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.