Grupa A? Niespodzianka. Grupa B? Jeszcze większa niespodzianka. Strach pomyśleć, co podczas DreamHack Masters Spring 2020 przyniesie nam grupa C. A ta rusza właśnie dziś i będzie okazją, by po raz pierwszy zobaczyć FaZe Clan oraz GODSENT po ostatnich zmianach kadrowych.

Fnatic vs Team Spirit
14:00 (BO3)

Najpierw jednak na serwerze zameldują się dwie formacje, które niedawne ESL One Road to Rio kończyły w zupełnie odmiennych nastrojach. Z jednej strony stanie Fnatic, które od czasu ostatnich roszad rzadko kiedy zawodziło i liczyło, że z wysokiego C włączy się do walki o awans na brazylijskiego Majora. Rzeczywistość okazała się jednak dla Szwedów niezwykle bolesna, bo z europejską dywizją turnieju eliminacyjnego pożegnali się oni już po fazie grupowej, zajmując odległe 12. miejsce. Z kolei Team Spirit, korzystając z gorszej dyspozycji Natus Vincere oraz Virtus.pro, zatriumfował w dywizji CIS i ma spore szanse, by po blisko dwuletniej przerwie ponownie zameldować się na najważniejszej imprezie na scenie CS:GO. I chociaż w normalnych okolicznościach faworytem poniedziałkowej potyczki byłaby skandynawska piątka, to w obliczu ostatnich wydarzeń... każdy wynik jest tak naprawdę możliwy.

CZYTAJ TEŻ:
Czy jest na sali lekarz? Mam chorą Mysz
FaZe Clan vs GODSENT
17:30 (BO3)

Trzy i pół godziny później do gry przystąpią dwa zespoły, które w ostatnich dniach wymieniły po jednym zawodniku. Jednakże w szeregach GODSENT zmiana ta była w pełni zaplanowana, gdyż skład wspólnie uznał, że Mikail "Maikelele" Bill nie gwarantuje odpowiedniej siły ognia, wobec czego z Copenhagen Flames ściągnięto młodego i gniewnego Asgera "farliga" Jensena. Zupełnie inaczej wyglądało to w obozie FaZe Clanu, bo tam roszada przyszła nagle i niespodziewanie. Wszystko dlatego, że Olof "olofmeister" Kajbjer postanowił na czas nieokreślony wycofać się z rywalizacji na scenie CS:GO, co wymogło na jego ekipie szybkie znalezienie zastępstwa. Tym według ostatnich doniesień miałby być Aurimas „Bymas” Pipiras, 16-letni Litwin, którego FaZe zamierza rzekomo przetestować w najbliższym czasie.

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.