fot. PEL Esports

Trzech Polaków zagra w finałach PCS Charity Showdown Europe

Za nami dwutygodniowa rywalizacja w fazie grupowej PUBG Continental Series Charity Showdown Europe. Z dobrej strony pokazali się w niej Polacy reprezentujący barwy Elgiganten Gaming oraz Teamu Red Zone, którzy zapewnili sobie miejsce w finałowym etapie pierwszego turnieju z cyklu PCS.

Polsko-litewskie Elgiganten miało nie najlepszy początek swojej walki o awans do kolejnego etapu, zdobywając zaledwie czternaście punktów podczas pierwszego dnia rywalizacji. Drużyna prowadzona przez Pawła „ghostara” Smolińskiego szybko jednak zmniejszyła swoje straty dzięki zajęciu pierwszego miejsca w drugim dniu rywalizacji, zgarniając podczas niego dwa zwycięstwa na Miramarze. Michał „KnorkiS” Bławat i spółka pokazali się z dobrej strony na pustynnej mapie także podczas drugiego tygodnia kwalifikacji, dopisując po jednej wygranej podczas sobotniej i niedzielnej części rywalizacji. Dzięki temu Elgiganten zakończyło fazę grupową z 136 punktami na koncie, co zapewniło temu zespołowi dziesiąte miejsce i pewny awans do ścisłego finału.

CZYTAJ TEŻ:
Za nami kwalifikacje do pierwszego PUBG Continental Series. Trzech Polaków z awansem

Z kolei Team Red Zone z Łukaszem „MajsterZem” Podeszwą w składzie dobrze rozpoczął walkę w głównym turnieju, zgarniając pięćdziesiąt punktów podczas pierwszego dnia fazy grupowej. Europejski mix nie spisał się jednak dobrze w następnych dwunastu meczach, przez co do ostatniego dnia rywalizacji MajsterZ i jego koledzy przystąpili z piętnastego miejsca. W decydującej serii europejski skład dopisał do swojego konta trzecie i drugie miejsce, zajęte odpowiednio na drugiej i czwartej mapie rozegranej w niedzielę. Dzięki temu Team Red Zone zapewnił sobie awans do finałów z czternastego miejsca.

Tak prezentuje się najlepsza szesnastka fazy grupowej PCS Charity Showdown Europe:

blnt logo
ADEPTS BetterLuckNextTime Elgiganten Gaming  ENCE
northern lights team
Entropiq FaZe Clan Natus Vincere Northern Lights Team
Omaken Sports Raise Your Edge Redline TORNADO ENERGY
  tsm logo
Team Liquid Team Red Zone Tempus TSM

Najlepiej w fazie grupowej PCS Charity Showdown Europe pokazali się zawodnicy Teamu Liquid, którzy po wyrównanej walce zostawili za swoimi plecami m.in. FaZe Clan, Natus Vincere czy TSM. Na szesnaście najlepszych zespołów z tego etapu czekają finały PCS, które odbędą się od 29 do 31 maja. Łącznie do podziału czeka pula nagród w wysokości 200 tysięcy dolarów, z czego zwycięzca otrzyma 25 tysięcy oraz 100 tysięcy, które zostaną przekazane na wybrany przez nich cel charytatywny. Wszystkie mecze finałowego etapu PCS Charity Showdown Online będzie można obejrzeć na kanale PlayerUnknown’s Battlegrounds na Twitchu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowi gracze w FaZe i GODSENT. Fnatic w poszukiwaniu dawnej formy

Grupa A? Niespodzianka. Grupa B? Jeszcze większa niespodzianka. Strach pomyśleć, co podczas DreamHack Masters Spring 2020 przyniesie nam grupa C. A ta...

>