Na nieco ponad dwie godziny przed swoim inauguracyjnym spotkaniem w ramach DreamHack Masters Spring 2020 FaZe Clan ogłosił wreszcie nowego zawodnika. I tutaj niespodzianki nie ma – tym okazał się zapowiadany już od jakiegoś czasu Aurimas "Bymas" Pipiras.

16-letni Litwin dotychczas nie miał szansy pokazać się szerszej publice i swoje występy ograniczał do gry w miksach lub też FACEIT Pro League. W tych ostatnich rozgrywkach udało mu się nawet zająć pierwsze miejsce w październiku 2019 roku. Teraz wskakuje on do składu CS:GO FaZe, ale nie ma pewności co do tego, na jak długo. Przed kilkoma dniami plotkowano o testach, sama organizacja określiła jednak Pipirasa mianem stand-ina, nie wiadomo więc, jak długo młody gracz będzie wspierać międzynarodową ekipę. Na pewno zobaczymy go o 17:30 podczas spotkania grupy C wspomnianego DH Masters Spring z GODSENT.

CZYTAJ TEŻ:
olofmeister poza podstawowym składem FaZe! Szwed bierze przerwę od zawodowej gry

Bymas zajmie w zespole miejsce, które przed kilkoma dniami zwolnił Olof "olofmeister" Kajbjer. Przypomnijmy, że Szwedzki weteran ogłosił, iż na czas nieokreślony bierze przerwę od zawodowego grania. Niemniej trudno przewidzieć, czy powróci on jeszcze do FaZe i kiedy ewentualnie taki powrót miały nastąpić. A warto pamiętać, że przed podopiecznymi amerykańskiej organizacji m.in. jeszcze dwa turnieje eliminacyjne do ESL One Rio 2020 Major Championship, z czego pierwszy odbędzie się już w czerwcu.

Skład FaZe Clanu na dzisiejszy mecz będzie prezentować się następująco:

  • Håvard "rain" Nygaard
  • Nikola "NiKo" Kovač
  • Marcelo "coldzera" David
  • Helvijs "broky" Saukants
  • Aurimas "Bymas" Pipiras – zmiennik
  • Janko "YNk" Paunović – trener