1 grudnia 2019 roku Illuminar Gaming sięgnęło po tytuł ESL Mistrza Polski w CS:GO. Tamten zespół co prawda już nie istnieje, niemniej nieco przemeblowany obrońca tytułu w krajowym czempionacie wciąż radzi sobie wręcz wyśmienicie. Paweł "reatz" Jańczak oraz jego kompani dziś zapewnili sobie przynajmniej drugie miejsce na koniec zasadniczej fazy wiosennej odsłony rozgrywek, meldując się tym samym od razu w zaplanowanym na najbliższą sobotę półfinale.

Illuminar Gaming 16 : 8 Łomża 0,0% Cyberwolves

(ESL Mistrzostwa Polski – 7. kolejka)
16 11 Mirage 4 8
5 4

Łomża 0,0% Cyberwolves to zdecydowany outsider aktualnego sezonu ESL Mistrzostw Polski, natomiast w pierwszych rundach na Mirage'u różnica klas pomiędzy zwaśnionymi nie była aż tak zauważalna. Do ósmej odsłony oba zespoły szły bowiem łeb w łeb, jednak z czasem to faworyci spotkania prowadzeni przez Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego wrzucili wyższy bieg i zaczęli zostawiać rywali w tyle. W przerwie Wilki traciły do Illuminar aż siedem punktów, a czekała na nich teoretycznie trudniejsza strona atakująca.

Mimo wszystko zaczęła się ona obiecująco dla drużyny Gabriela "gaba" Jaroszuka – przyspieszone wejście pod bombsite B dało jej piąty punkt. Potem na konto terrorystów wpadły jeszcze dwa oczka, ale to właściwie wszystko, na co było ich stać. Wszak gdy tylko gracze Illuminar dorwali się do karabinów, znów nie mieli sobie równych i przerwali zwycięski marsz przeciwników. Ostatecznie zgarnęli mapę wynikiem 16:8.

Po kilku minutach przerwy mieliśmy przenieść się na Nuke'a, niemniej ze względów technicznych gra została przeniesiona na późniejszy termin. Już jutro ostatnie mecze fazy zasadniczej ESL MP, które zadecydują o tym, kto jeszcze przed startem play-offów dołączy do Illuminar w półfinałach rozgrywek. Szczegółowy harmonogram znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której traficie po kliknięciu na poniższy baner.