Wczoraj mówiło się o tym w kategorii plotki, a dziś zostało to oficjalnie potwierdzone. Andreas "Xyp9x" Højsleth ogłosił, że robi sobie przerwę od rywalizacji w Counter-Strike'a: Global Offensive. Powód? Jak podaje sam Duńczyk, jest on praktycznie taki sam, jak w przypadku Lukasa "gla1ve'a" Rossandera.

Jako pierwszy o potencjalnej kolejnej zmianie w Astralis poinformował wczoraj Jarek "DeKay" Lewis, co wprawiło w osłupienie sporą część fanów esportowej sceny CS:GO. Nikt bowiem nie przypuszczał, że w krótkim czasie podstawowy skład ekipy, która określana jest najlepszą w historii wspomnianej gry, opuści dwóch graczy. Potwierdzili to jednak sam Xyp9x, jak i jego aktualny pracodawca.

CZYTAJ TEŻ:
Zmiana w aktywnym składzie Astralis! gla1ve na urlopie zdrowotnym

Zawodnik w oświadczeniu napisał:

Przez ostatnie miesiące miałem symptomy stresu i wypalenia. Nadszedł czas, by zrobić sobie przerwę, odpocząć i odzyskać motywację, by znów rywalizować pod banderą Astralis. Wszyscy z mojego otoczenia zrobili mnóstwo rzeczy, by nie musiało do tego dojść i najchętniej nadal grałbym, ale to najwyższy czas, bym zajął się swoim zdrowiem, dlatego korzystam z urlopu zdrowotnego.

Chcę podziękować wszystkim moim kolegom z drużyny, mojej organizacji oraz osobom, które mnie wspierały. Nie wiem, kiedy wrócę do rywalizacji, ale mam nadzieję, że moi fani mnie zrozumieją, bo była to dla mnie bardzo trudna decyzja.

Xyp9x jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników CS:GO w historii. Wraz z Astralis Højsleth cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium Majorów, a także wygrywał wiele innych prestiżowych turniejów. Co ważne, gracz określany mianem Clutch Ministra jest jednym z trzech, obok Petera "dupreeha" Rasmussena i Nicolaia "dev1ce'a" Reedtza, zawodników, którzy najdłużej tworzyli rdzeń dotychczasowego składu Astralis.

Jako że przed aktualnym liderem światowego rankingu CS:GO są kolejne wyzwania w postaci turniejów, to zespół musiał natychmiastowo znaleźć następcę Xyp9xa. Tym został przebywający aktualnie na ławce rezerwowych Heroic Marco "Snappi" Pfeiffer. 29-latka po raz ostatni na serwerze widzieliśmy 16 marca tego roku, kiedy jego drużyna – FunPlus Phoenix – mierzyła się z Cloud9 we Flashpoincie. Snappi w trykocie z czerwoną gwiazdą zadebiutuje 1 czerwca, kiedy to Astralis stanie w szranki z Ninjas in Pyjamas w BLAST Premier Spring Showdown 2020.

CZYTAJ TEŻ:
Rozlosowano grupy BLAST Premier Spring Showdown 2020

Aktualny skład CS:GO Astralis przedstawia się następująco:

  • Nicolai „dev1ce” Reedtz
  • Peter „dupreeh” Rasmussen
  • Marco "Snappi" Pfeiffer
  • Emil „Magisk” Reif
  • Jakob „JUGi” Hansen
  • Danny „zonic” Sørensen – trener
  • Patrick „es3tag” Hansen (od 1 lipca)
  • Lukas „gla1ve” Rossander – urlop zdrowotny
  • Andreas „Xyp9x” Højsleth – urlop zdrowotny