fot. Ubisoft Polska

Gładka przeprawa Invicty w Polish Masters, Izako Boars rzutem na taśmę ogrywa PACT

Polish Masters 2020 oficjalnie wystartowało! Za nami pierwsze mecze najważniejszych w Polsce rozgrywek Rainbow Six: Siege – cześć z nich miała bardzo wyrównany przebieg, inne natomiast przyniosły nam sporo emocji, gdyż losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej chwili.

Tak było podczas inaugurującego sezonu pojedynku pomiędzy Izako Boars a Actiną PACT. Obie ekipy bardzo długo szły ze sobą łeb w łeb i żadna z nich nie potrafiła zdominować swojego rywala. W efekcie jeszcze po ośmiu rundach byliśmy świadkami remisu i dopiero rzutem na taśmę popularne Dziki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niemniej punkt meczowy wpadł na ich konto dopiero po niezwykle zaciętym boju, a kluczowe były podłożone wcześniej claymore’y, które skutecznie uniemożliwiły graczom PACTU zmianę pozycji i podjęcie ostatniej próby powstrzymania IB przed rozbrojeniem ładunku.

CZYTAJ TEŻ:
Znamy szczegóły europejskich rozgrywek R6! Z polskiej ligi wprost do Challengera

Takich problemów nie miał jeden z faworytów rozgrywek, XPG Invicta. Dariusz „Derius” Sokołowski i jego koledzy gładko rozprawili się bowiem z debiutującym na scenie Rainbow Six AVEZ Esport, oddając oponentom zaledwie jedną rundę. Ponadto po zwycięstwa sięgnęły również TEETRES SLAVGENT oraz devils.one, które ograły odpowiednio Hummingbirds i PRIDE. Obie formacje swój triumf przypieczętowały jednak dopiero w drugiej połowie, wcześniej tocząc z rywalami wyrównane boje w połowie pierwszej.

Komplet wyników pierwszej kolejki oraz obecny układ tabeli prezentują się następująco:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. XPG Invicta 1 – 0 – 0 7 – 1 +6 3
2. devils.one 1 – 0 – 0 7 – 4 +3 3
3. TEETRES SLAVGENT 1 – 0 – 0 7 – 4 +3 3
4. Izako Boars 1 – 0 – 0 7 – 5 +2 3
5. Actina PACT 0 – 0 – 1 5 – 7 -2 0
6. Hummingbirds 0 – 0 – 1 4 – 7 -3 0
7. PRIDE 0 – 0 – 1 4 – 7 -3 0
8. AVEZ Esport 0 – 0 – 1 1 – 7 -6 0

19:00 Izako Boars 7:5 Actina PACT Clubhouse
20:00 AVEZ Esport 1:7 XPG Invicta Oregon
21:00 Hummingbirds 4:7 TEETRES SLAVGENT Kafe Dostoyevsky
22:00 devils.one 7:4 PRIDE Kafe Dostoyevsky

Polish Masters 2020 powróci 4 czerwca. Wtedy też rozegrane zostaną spotkania drugiej kolejki, podczas której zobaczymy m.in. pojedynek Actiny PACT z XPG Invictą oraz Izako Boars z AVEZ Esport.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hyper: Awans do play-offów ESL MP to nasz pierwszy mały sukces

Po fatalnym występie w ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2019 Izako Boars zdecydowało się na rewolucję kadrową. Do składu dołączyło trzech nowych graczy...

>