Znamy już wszystkich uczestników BLAST Premier Spring Showdown 2020. Jako ostatnie do grona ekip, które powalczą o awans na kontynentalne finały, dołączyło Virtus.pro, które w finale zakończonego dziś CIS Cup okazało się lepsze od forZe.

Virtusi przystępowali do walki o zwycięstwo jako jedna z ośmiu ekip, wśród których znalazły się również m.in. Nemiga Gaming oraz Winstrike Team. Formacje te niespodziewanie odpadły jednak już w fazie grupowej, podczas gdy VP wspierane przez pozyskanego niedawno Mareksa "YEKINDARA" Gaļinskisa wygrało oba swoje mecze, nie tracąc przy tym nawet mapy. Tej podopiecznym rosyjskiej organizacji nie urwała także akademia Na`Vi, z którą Virtus.pro mierzyło się w półfinale.

Dopiero forZe podczas finałowego starcia postawiło 24. formacji świata większy opór i nawet rozgromiło ją 16:5 na Mirage'u. Problem w tym, że była to tylko kropla w morzu potrzeb, bo w międzyczasie łupem YEKINDARA i spółki padły Dust2 oraz Train, co ostatecznie przesądziło o ich zwycięstwie. Dzięki temu to właśnie Virtusów zobaczymy w grupie B Spring Showdown, do której trafiły również m.in. Fnatic oraz mousesports.

Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A

Astralis ENCE Ninjas in Pyjamas sAw Team Vitality

Grupa B

Dignitas Fnatic MAD Lions mousesports Virtus.pro

BLAST Premier Spring Showdown 2020 w Europie odbędzie się między 31 maja a 7 czerwca i zaoferuje uczestnikom 162,5 tysiąca dolarów w puli nagród. Ponadto na Starym Kontynencie do zdobycia będą cztery miejsca na kontynentalnych finałach wiosennej edycji BLAST Premier.