To już pewne – x-kom AGO na pewno znajdzie się w czołowej dwójce ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020. Popularne Jastrzębie po trzymapowym pojedynku rozprawiły się bowiem z Actiną PACT i już jutro zawalczą o krajowy czempionat z Illuminar Gaming lub też AVEZ Esport.

x-kom AGO 2 : 1 Actina PACT

(ESL Mistrzostwa Polski – półfinał)
12 4 Overpass 11 16
8 5
16 11 Vertigo 4 11
5 7
16 9 Nuke 6 9
7 3

Pierwszy sobotni półfinał wystartował się na Overpassie, gdzie początkowe minuty potoczyły się po myśli AGO. Wicemistrzowie ostatniego sezonu zdobyli bowiem pistoletówkę oraz następującą po niej rundę, co w teorii powinno dać im szybkie i dość spokojne prowadzenie połączone z ekonomiczną przewagą. Problem w tym, że PACT odpowiedział już w trzeciej rundzie, a potem przejechał się po rywalach niczym walec drogowy. W sumie Kacper "darko" Ściera i spółka wygrali aż dziewięć potyczek z rzędu i mimo słabszej końcówki pierwszej połowy schodzili na przerwę z okazałym wynikiem 11:4. Co więcej, potem to oni okazali się lepsi w strzelaniu z pistoletów, co na dobrą sprawę otworzyło im prostą drogę do zwycięstwa. Ale to nie był jeszcze koniec, bo AGO nie zamierzało tak łatwo się poddać. Zamiast tego Jastrzębie zakasały rękawy i ruszyły po comeback, co nawet nieźle im wychodziło. Niespodziewanie prowadzenie PACTU zaczęło topnieć, ale do remisu finalnie nie doszło. Wszystko dlatego, że podopieczni Vincenta "VinSa" Jozefiaka także od czasu do czasu punktowali i nim przeciwnicy zdążyli choćby pomyśleć o remisie, było po wszystkim, a darko i spółka mogli świętować zwycięstwo w stosunku 16:12.

Niezrażone niepowodzeniem AGO na wybranym przez siebie Vertigo wystartowało mocno z kopyta. No, może nie od razu, bo chociaż najpierw zdobyło trzy rundy, to potem kolejne trzy oddało oponentom. Ale na tym prezenty się skończyły – w kolejnych minutach Dominik "GruBy" Świderski i jego koledzy całkowicie zdominowali PACT i zagarnęli aż osiem punktów z rzędu! W efekcie rezultat do przerwy wynosił 11:4, czyli dokładnie tyle samo, co na pierwszej mapie, chociaż tym razem to Jastrzębie były na czele. Po zmianie stron zmienił się jednak także obraz meczu, a w zawodników VinSa nagle wstąpiły nowe siły. Wyglądało więc na to, że to nie jest jeszcze koniec, ale ostatecznie trzeci zespół sezonu zasadniczego tylko wydłużył oczekiwanie AGO na zwycięstwo i nie był w stanie powstrzymać rywali przed sięgnięciem po nie. Tak naprawdę wydarzyło się to samo, co wcześniej na Overpassie – nadzieje na powrót były, ale prowadząca drużyna, w tym wypadku GruBy i spółka, była na tyle skoncentrowana, że nie wypuściła wygranej z rąk i finalnie opuszczała serwer przy wyniku 16:11.

O losach awansu przesądzić miał więc Nuke. Nuke, na którym AGO zaczęło w teoretycznie łatwiejszej roli, ale mimo to nie miało wcale łatwiejszej przeprawy. Co więcej, wicemistrzowie kraju potrzebowali dłuższej chwili, by wskoczyć na właściwe obroty, i dopiero z czasem zaczęli wypracowywać sobie przewagę, która nie była jednak wcale okazała. Wszak 9:6 to nie był rezultat, który zapewniał podopiecznym Mikołaja "miniroxa" Michałkowa spokój – końcowe rozstrzygnięcie pozostawało sprawą otwartą. I tak by pewnie pozostało, gdyby nie fakt, że Jastrzębie w ataku wyłączyły PACT z gry. Dość powiedzieć, że w obronie darko wraz z kolegami dopisali do swojego dorobku zaledwie trzy oczka, a to było zdecydowanie za mało, by móc myśleć o wywalczeniu korzystnego wyniku. AGO natomiast zgarniało kolejne punkty i koniec końców zatriumfowało 16:9, awansując tym samym do wielkiego finału.

Już za chwilę drugi półfinał, podczas którego Illuminar Gaming podejmie AVEZ Esport. Spotkanie to wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.