Poranne emocje związane z fazą play-off Mid-Season Cup dla wielu polskich fanów LoL-a były jedynie przedsmakiem przed pokazowym turniejem EU Face-Off, w którym drużyny złożone z komentatorów lig regionalnych, streamerów i profesjonalnych graczy zmierzyły się ze sobą w fazie grupowej. Do zawodów dopuszczono sześć zespołów, które walczyły o wyjście do play-offów w dwóch grupach. Polskę reprezentuje drużyna Polska Gurom, zrzeszająca sześciu graczy: Marcina "Jankosa" Jankowskiego (G2 Esports), Łukasza "Puki style'a" Zygmunciaka (K1ck eSports Club), Remigiusza "Overpowa" Puscha (streamer) oraz trzech komentatorów Polsat Games – Michała "Myhę" Francuza, Tomasza "TheFakeOne" Milaniuka i Tomasza "Magvayera" Filipiuka.

CZYTAJ TEŻ:
Mystiques nowym wspierającym K1ck! Znamy skład formacji na czwarty sezon Ultraligi

Pierwszy mecz z udziałem Polaków nie zakończył się niestety ich zwycięstwem. W spotkaniu z The French Zoo nasi reprezentanci nie mieli za dużo do powiedzenia i jedyną szansą na wyjście z grupy było zwycięstwo w meczu z włoskim Double Crunch Italy. W tym spotkaniu TheFakeOne został zastąpiony w dżungli przez Jankosa, dzięki któremu gra zaczęła się układać znacznie lepiej i po niespełna pół godziny to polscy gracze triumfowali. Dzięki tej wygranej zapewnili sobie oni awans z drugiego miejsca w grupie i jutro w półfinale zmierzą się z LEC Kings, czyli zespołowi w złożonemu z komentatorów Riotu wspartych przez Eliasa "Upseta" Lippa z Origen oraz Mike'a "Wickda" Petersena. Oprócz Polaków z grupy B wyszło również The French Zoo, które zanotowało komplet zwycięstw i zaprezentowało naprawdę niezłą formę.

Z kolei w grupie A doświadczyliśmy potrójnego remisu, który został rozstrzygnięty dopiero po przeliczeniu czasów zwycięstw wszystkich ekip. W pierwszym spotkaniu LEC Kings pokonało ALTOKEKW España, po czym uległo German Pingus, które z kolei musiało uznać wyższość Hiszpanów. Ostatecznie na pierwszym miejscu znaleźli się panowie z LEC Kings, a za ich plecami uplasowała się reprezentacja Niemiec. Mało jednak brakowało, by to reprezentanci Hiszpanii awansowali do kolejnego etapu. Gdyby mecz ALTOKEKW oraz German Pingus trwał cztery minuty krócej, to w kolejnej rundzie oglądalibyśmy drużynę Enrique "xPeke" Cedeño Martíneza.

Tak prezentują się wyniki dzisiejszych spotkań:

Sobota, 30 maja

Grupa A

16:00 LEC Kings 1:0 ALTOKEKW España BO1
17:00 LEC Kings 0:1 German Pingus BO1
18:00 ALTOKEKW España 1:0 German Pingus BO1

Grupa B

19:00 The French Zoo 1:0 Double Crunch Italy BO1
20:00 The French Zoo 1:0 Polska Gurom BO1
21:00 Polska Gurom 1:0 Double Crunch Italy BO1

Dalsze poczynania Polaków będziemy mieli okazję śledzić jutro od godziny 19:30, bo wtedy rozpocznie się półfinał z ich udziałem. Jeśli Polska Gurom awansuje dalej, to po raz kolejny zamelduje się na Summoner's Rift o 21:30. Transmisję z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na kanałach Polsat Games na platformach Twitch oraz YouTube.