STS
Uzi, Royal Never Give Up, Worlds 2019
fot. Riot Games/Michał Konkol

RNG prezentuje skład na letni split LPL. Na liście zawodników zabrakło Uziego

Zaledwie dwa dni temu świat obiegła informacja na temat rzekomego odejścia Jiana „Uziego” Zi-Hao z Royal Never Give Up, co zdecydowanie zaskoczyło wielu fanów profesjonalnych zmagań w League of Legends. Dziś wiemy jednak, że wieloletnia przygoda uznawanego za jednego z najlepszych botlanerów na świecie z RNG oficjalnie dobiegła końca, gdyż organizacja zaprezentowała już swój skład […]

Zaledwie dwa dni temu świat obiegła informacja na temat rzekomego odejścia Jiana „Uziego” Zi-Hao z Royal Never Give Up, co zdecydowanie zaskoczyło wielu fanów profesjonalnych zmagań w League of Legends. Dziś wiemy jednak, że wieloletnia przygoda uznawanego za jednego z najlepszych botlanerów na świecie z RNG oficjalnie dobiegła końca, gdyż organizacja zaprezentowała już swój skład na letnią rundę LoL Pro League, w którym zabrakło Zi-Hao.

I nie powinno to tak naprawdę nikogo dziwić, wszak Uzi nie wystąpił w żadnym oficjalnym meczu od momentu zakończenia udziału w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w League of Legends. Stanowisko Zi-Hao w RNG od początku tego roku piastuje Lu „Betty” Yu-Hung, z którym to zespół notował niezbyt imponujące rezultaty. Royal Never Give Up, które przyzwyczaiło swoich fanów do regularnej walki o mistrzowskie tytuły, nie potrafiło przebić się do czołówki LPL 2020 Spring, kończąc zmagania ligowe dopiero na siódmym miejscu. W play-offach nie było zresztą inaczej, bo tam także nie zobaczyliśmy RNG, które zwykliśmy oglądać jeszcze kilka miesięcy wcześniej – ekipa Betty’ego zajęła 7-8. miejsce, ulegając EDward Gaming.

Włodarze Royal Never Give Up z pewnością nie byli zadowoleni z powyższych wyników, przez co jeszcze przed rozpoczęciem letniej rundy LPL 2020 sprowadzono kilka wzmocnień do drużyny. W zespole na nowo pojawił się chociażby Yuan „Cryin” Cheng-Wei, który powraca do RNG po kilkumiesięcznej rozłące spowodowanej transferem do eStar. Niemniej podstawowym midlanerem zespołu nadal będzie Li „Xiaohu” Yuan-Hao. RNG postawiło także na dwóch nowych toplanerów, a mianowicie He „705” Yu-Longa oraz Tiana „New” Zhi-Penga. Być może odświeżona wersja drużyny będzie w stanie powalczyć o coś więcej niż 7. miejsce w LPL, jednakże o tym przekonamy się już za kilka dni, gdyż letnia runda chińskich zmagań rusza 5 czerwca.

Tak prezentuje się aktualny skład RNG:

He „705” Yu-Long
Tian „New” Zhi-Peng
Li „XLB” Xiao-Long
Wang „S1xu” Kang-Can
Li „Xiaohu” Yuan-Hao
Yuan „Cryin” Cheng-Wei
Lu „Betty” Yu-Hung
Shi „Ming” Sen-Ming
Cho „Mata” Se-hyeong

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Transferowa karuzela nad Wisłą – maj 2020

Maj stał pod znakiem ESL Mistrzostw Polski. Sam fakt trwania walki o krajowy czempionat nie zniechęcił jednak rodzimych formacji CS:GO do dokonywania...