fot. Riot Gamees

Reyna wchodzi do gry! Prezentujemy umiejętności nowej agentki VALORANTA

Od dziś w VALORANCIE znajdziemy już nie dziesięciu, a jedenastu agentów. Do gry dołączyła bowiem pochodząca z Meksyku Reyna, która zgodnie z zapowiedziami twórców ma idealnie nadawać się do gry jeden na jednego. Co więcej, z każdą kolejną eliminacją jej potencjał ma rosnąć, a to za sprawą posiadanych przez nią umiejętności, które pokrótce opiszemy w poniższym tekście.

Q – Pożarcie

fot. Riot Games

Podstawowa umiejętność Reyny polega na zbieraniu znajdujących się na mapie kul dusz, które wypadają z poległych wrogów i pozostają na mapie przez 3 sekundy. Dla fanów Overwatcha skill ten może wydawać się znajomy – swego czasu podobnym dysponował Żniwiarz. I tak jak w jego wypadku, zebrane kule pozwolą Reynie szybko się uleczyć i to nawet do poziomu powyżej 100, chociaż warto nadmienić, że nadprogramowe punkty zdrowia będą stopniowo znikać, aż powrócą do podstawowej wartości.

E – Drwina

fot. Riot Games

Z kul dusz korzysta też umiejętność znajdująca się pod klawiszem E. Ten skill ma jednak wymiar bardziej defensywny, gdyż po zebraniu orba staniemy się na chwilę niewrażliwi na obrażenia, ale jednocześnie sami nie będziemy mogli także strzelać. Jeżeli skorzystamy z Drwiny w czasie działania mocy Cesarzowa, o której później, przez moment będziemy też niewidzialni, co może pomóc nam uciec z niejednej trudnej sytuacji.

C – Rzut okiem

fot. Riot Games

W wachlarzu możliwości Meksykanka ma również umiejętność oślepiania rywali. Nie jest to jednak typowy granat błyskowy, jakim dysponuje np. Phoenix, a bardziej przypomina to Paranoję Omena. Reyna bowiem rzuca na niewielką odległość oko i każdy przeciwnik, który na nie spojrzy, musi mierzyć się z ograniczeniem pola widzenia. Niemniej warto wspomnieć, że owo oko da się spokojnie zniszczyć, ale jego działanie nadal może potencjalnie kosztować rywala życie.

X – Cesarzowa

fot. Riot Games

Specjalna umiejętność Reyna otrzymała nazwę Cesarzowa. I trudno się dziwić, bo po jej wykorzystaniu czasowo zwiększa się potencjał bojowy agentki. Zwiększa się szybkość jej strzelania przeładowywania, a także korzystania ze skilli, a jednocześnie wpływa na działanie Pożarcia i Drwiny. Warto też zaznaczyć, że podobnie jak w przypadku Jett dokonanie eliminacji wydłuża czas działania umiejętności.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czym jest Ascent? Zobaczcie nową mapę VALORANTA

Jedną z nowości, które znalazły się w premierowej aktualizacji VALORANTA, jest czwarta mapa. Podczas zamkniętej bety w rotacji znajdowały się tylko tr...