STS
fot. piratesports/Jeremi Śpiewak

Roison znów powalczy o mistrzostwo Hiszpanii

Choć do startu Ultraligi jużtylko kilka dni, to inne regionalne rozgrywki League of Legends w Europie rozpoczną się nieco później. W niektórych z nich wciąż nie znamy wszystkich uczestniczących zawodników, więc w najbliższych dniach może okazać się, że liczba polskich graczy LoL-a za granicą się powiększy. Tak stało się na przykład wczoraj za sprawą Michała […]

Choć do startu Ultraligi jużtylko kilka dni, to inne regionalne rozgrywki League of Legends w Europie rozpoczną się nieco później. W niektórych z nich wciąż nie znamy wszystkich uczestniczących zawodników, więc w najbliższych dniach może okazać się, że liczba polskich graczy LoL-a za granicą się powiększy. Tak stało się na przykład wczoraj za sprawą Michała „Roisona” Dubiela, który w najbliższych miesiącach nie będzie walczył w Ultralidze, a w Hiszpanii.

Polskim midlanarem zainteresował się jeden z uczestników Superliga Orange, a dokładnie Team Queso, który w czołowej hiszpańskiej lidze walczy już od roku. I choć pierwszy split tego zespołu był zdecydowanie nieudany, to w minionym, wiosennym, drużynie udało się zakwalifikować do play-offów, jednak odpadła ona już w pierwszej rundzie fazy pucharowej.

CZYTAJ TEŻ:
Kackos wciąż szuka szczęścia w Hiszpanii. W najbliższym splicie zagra w Cream Real Betis

Co więcej, Roison nie będzie jedynym Polakiem w tym składzie, bo barwy Queso niezmiennie będzie reprezentował również znany na rodzimym podwórku Miłosz „Raven” Domagalski. Oprócz środkowej alei organizacja postanowiła też dokonać roszady w dżungli – w nadchodzącej edycji rozgrywek funkcję dżunglera będzie pełnił pochodzący z Holandii Kadircan „Kadir” Mumcuoğlu. Zmianie nie uległ natomiast duet na dolnej alei oraz główny trener.

Tak będzie prezentował się skład Teamu Queso na nadchodzącą edycję Superliga Orange:

Miłosz „Raven” Domagalski
Kadircan „Kadir” Mumcuoğlu
Michał „Roison” Dubiel
Michael „Rayito” Curtet
Javier „Aizhon” de los Ángeles
Enrique „Samcro” Cuerda

Dla samego Roisona gra w Hiszpanii nie jest bynajmniej żadną nowością. Na Półwyspie Iberyjskim polski midlaner występował jeszcze w 2017 roku, reprezentując wówczas barwy Giants Only The Brave. Oprócz tego podczas swojej przygody w hiszpańskich rozgrywkach znalazł się pod skrzydłami takich drużyn, jak G2 Vodafone, ThunderX3 Baskonia czy Origen BCN. Z tą ostatnią nawet dwa razy dotarł do finału ligi, ale oba mecze zakończyły się porażkami jego zespołu wynikiem 2:3.

Duet w Teamie Queso to nie jedyni Polacy, których poczynania będziemy mogli śledzić w nadchodzącej edycji SLO. W akcji zobaczymy co najmniej jednego naszego rodaka – Krzysztofa „Kackosa” Kubziakowskiego, reprezentującego Cream Real Betis. Co najmniej, bo swojego składu na letni split nie zaprezentowało oficjalnie Vodafone Giants, którego barw bronił dotychczas Robert „Erdote” Nowak. A ponieważ według oficjalnej bazy danych kontraktów polski wspierający jest związany kontraktem z Gigantami do 2021 roku, całkiem prawdopodobne, że jednak go w następnym splicie Superligi Orange zobaczymy.

Ten wystartuje w poniedziałek 15 czerwca. Na chwilę obecną harmonogram pierwszego tygodnia zmagań nie został ujawniony.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO – 4 czerwca

Wszyscy chyba już pogodziliśmy się z faktem, że pojawiające się w ostatnich tygodniach plotki na temat rzekomego rychłego wprowadzenia Source'a 2 do C...