fot. Activision

Walka z rasizmem w Call of Duty: Warzone trwa. Twórcy gry zapowiadają kolejne obostrzenia

Od dnia swojej premiery deweloperzy Call of Duty: Warzone mierzą się z dużym problemem, jakim jest znacząca liczba oszustów. Nie jest to jednak jedyny rodzaj graczy, z jakimi walczy w ostatnim czasie Infinity Ward. Twórcy gry karzą także osoby używające w grze pseudonimów rasistowskich czy też takich, które mają bezpośrednio atakować innych graczy.

IW nie zamierza jednak poprzestać na dotychczasowych działaniach i zapowiada wprowadzenie dodatkowych środków zapobiegawczych. Z oficjalnego komunikatu możemy wyczytać, że deweloperzy gry w bliżej nieokreślonej przyszłości będą monitorować oraz identyfikować rasistowskie sytuacje. W Warzone pojawią się także dodatkowe systemy raportowania oraz dodatkowe obostrzenia i restrykcje dotyczące możliwych nicków graczy. Twórcy gry zapowiedzieli także możliwość dodania innych poprawek, które miałyby ułatwić możliwość zgłaszania przewinienia.

CZYTAJ TEŻ:
Nowy sezon Call of Duty: Modern Warfare i Warzone opóźniony

Infinity Ward zapowiedziało także zwiększenie liczby permanentnych banów w celu karania recydywistów, oraz chęć zwiększenia liczby karanych graczy w przeciągu każdej godziny. Celem takich kroków jest poprawienie liczby wyłapanych graczy, która według deweloperów sięga obecnie tysięcy każdego dnia. Wygląda jednak na to, że jest to dopiero początek walki z nienawiścią i rasizmem w battle royale’u Activision.

Oto pełna treść komunikatu wydanego przez Infinity Ward:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Riot zawiesza, Origen zwalnia. Rozstanie z dyskryminacją w tle

Członek sztabu szkoleniowego Origen, Jack "Kayys" Kayser został zawieszony w uczestniczeniu w League of Legends European Championship do 25 czerwca pr...

>