Znamy już wszystkie cztery ekipy, które w drugiej połowie miesiąca pojawią się na północnoamerykańskich finałach BLAST Premier Spring. Wśród tej czwórki zabrakło jednak Gen.G Esports, czyli niedawnych triumfatorów ESL One Road to Rio.

Podopieczni Chrisa "Elmapuddy'ego" Tebbita podczas turnieju Showdown radzili sobie przeciętnie i już w fazie grupowej mieli ogromne problemy. Potem co prawda w pierwszej rundzie play-offów rozprawili się z o wiele niżej notowanym Triumph, ale na tym ich sukcesy na tym etapie zmagań się zakończyły. W kolejnym meczu Gen.G mimo usilnych prób nie potrafiło poradzić sobie z lepiej dysponowaną FURIĄ Esports, z kolei podczas pojedynku o 3. miejsce zespół niespodziewanie okazał się słabszy od zmagającego się ostatnimi czasy z kryzysem Evil Geniuses.

CZYTAJ TEŻ:
ENCE i Vitality z awansem na europejskie finały BLAST Premier Spring

Tym samym awans na nadchodzący turniej finałowy zapewniły sobie właśnie wspominane już FURIA oraz EG. Poza nimi do Teamu Liquid, który pewny gry na zawodach jest już od lutego, dołączył MIBR. Brazylijski skład do gry przystępował ze swoim nowym nabytkiem, czyli pozyskanym z Teamu One Alencara "trk" Rossato. I to właśnie 24-latek był jednym z głównych autorów wygranej nad Evil Geniuses, która pozwoliła Latynosom wywalczyć przepustkę na finały BLAST Premier Spring.

Pełna lista uczestników północnoamerykańskich finałów prezentuje się następująco:

Evil Geniuses FURIA Esports Team Liquid MIBR

Turniej finałowy BLAST Premier Spring 2020 w Ameryce Północnej odbędzie się między 16 a 21 czerwca. Jego uczestnicy powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów oraz o jeden bilet na światowe finały.