STS
fot. twitter.com/FIFAeWorldCup

Pożegnanie z Wiecznym Miastem – damie zapowiada odejście z Romy

Trwająca dwa lata piękna przygoda Damiana „damie” Augustyniaka z Wiecznym Miastem Rzym dobiega powoli końca. Polski zawodnik ogłosił bowiem oficjalnie, że jego wygasająca za trzy miesiące umowa z AS Romą nie zostanie przedłużona.

21-latek trafił do włoskiej formacji latem 2018 roku i z od razu stał się jednym z jej ważniejszych graczy, osiągając kilka znaczących sukcesów. Największym z nich był triumf podczas Gfinity Elite Series Season 4, chociaż Polak na swoim koncie ma również wicemistrzostwo Fnatic UK Masters oraz miejsce w czołowej czwórce podczas FIFA eClub World Cup 2020. W światowym rankingu FIFA 20 zajmuje on obecnie ósmą lokatę, zaś w poprzedniej edycji gry uplasował się na osiemnastej pozycji.

Po dwóch wspaniałych latach w AS Romie ze smutkiem ogłaszam, że będzie to mój ostatni sezon w tym klubie. Nie potrafię ubrać w słowa, jak bardzo zadowolony jestem z czasu, który tutaj spędziłem, i jak wiele się nauczyłem zarówno jako gracz, jak i jako człowiek – przyznał w swoim oświadczeniu Augustyniak. Jednocześnie przyznał, iż już teraz dostał zezwolenie na prowadzenie rozmów z nowym pracodawcą i w razie konieczności jest w stanie rozważyć przenosiny z PlayStation na Xboxa.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowe oblicze Dzików

8 grudnia 2019 roku Izako Boars niespodziewanie sięgnęło po wicemistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej, co było jednym z największych sukcesów w blisko...