STS
Arcane
fot. Riot Games

Zapowiadany przez Riot serial dotyczący uniwersum LoL-a przełożony z powodu pandemii

Choć świat powoli wraca do życia po wybuchu pandemii koronawirusa, to wciąż musimy pamiętać o tym, że czekają nas liczne reperkusje związane z wywołanym kryzysem. Jedną z nich jest przesunięcie premiery Arcane – animowanego serialu z uniwersum League of Legends – na 2021 rok. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu Grega „Ghostcrawlera” Streeta, lidera zespołu kreatywnego […]

Choć świat powoli wraca do życia po wybuchu pandemii koronawirusa, to wciąż musimy pamiętać o tym, że czekają nas liczne reperkusje związane z wywołanym kryzysem. Jedną z nich jest przesunięcie premiery Arcane – animowanego serialu z uniwersum League of Legends – na 2021 rok.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu Grega „Ghostcrawlera” Streeta, lidera zespołu kreatywnego rozwoju w Riot Games, ograniczenia spowodowane przez COVID-19 nie pozwoliły zespołowi dokończyć wszystkich prac na czas i pomimo licznych prób pracownicy Riotu musieli odroczyć datę premiery. Jak pisze Street:

Realizacja zadań kreatywnych i produkcyjnych jest bardzo trudna w warunkach, gdy nie można spotkać się ze współpracownikami w rzeczywistym świecie. Mamy teraz spotkania wideo, które pomagają, ale nie zastępują wspólnych zebrań, gdy gromadziliśmy się w tym samym pomieszczeniu i czuliśmy miedzy sobą przepływ kreatywnej energii. Gdy doda się do tego techniczne trudności związane z produkcją serialu w skali globalnej, problem staje się znacznie poważniejszy.

Z oświadczenia dowiedzieliśmy się też, że twórcy Arcane planują stopniowo uchylać rąbka tajemnicy i w najbliższych miesiącach powinniśmy dostać od nich nieco więcej szczegółów dotyczących zbliżającej się produkcji. Ghostcrawler podziękował również wszystkim pozostałym zespołom Riotu, które pomimo pandemii zdołały zrealizować swoje cele na pierwszą połowę roku. Mowa tu o  ludziach odpowiadających za FPS VALORANT oraz karciankę Legends of Runeterra, które już od pewnego czasu stanowią ważną część rynku.

Staramy się być wobec was tak szczerzy, jak to tylko możliwe. Wiem, że te wieści będą dla was prawdopodobnie rozczarowujące. My sami jesteśmy rozczarowani. Arcane opowiada wspaniałą historię, którą podzielimy się z wami, gdy tylko będzie to możliwe – kończy Rioter. Jeśli chcecie przeczytać w całości jego oświadczenie, to koniecznie zajrzyjcie tutajNam za to nie pozostaje nic innego niż czekać na kolejne informacje i liczyć na to, że na drodze twórców nie pojawią się żadne inne komplikacje.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polskie derby dla HONORIS!

Za HONORIS pierwszy w historii oficjalny mecz z inną polską drużyną. I warto dodać, że mecz wygrany, bo zespół Wiktora "TaZa" Wojtasa i Filipa "NEO" K...