STS
fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

Orły zostały dziabnięte. K1ck z pierwszymi punktami w Ultralidze

– Jak będzie okazja, żeby kogoś tam dziabnąć na bocie, to dziabniemy – powiedział z uśmiechem na ustach Łukasz „Puki style” Zygmunciak. Słowa, które mogliście usłyszeć tuż przed startem trzeciego dzisiejszego spotkania Alior Bank Ultraligi, okazały się prawdziwe… i nieco kuriozalne. Bo „dziabnięte” zostały paradoksalnie Orły, i może nie na samym bocie, ale w ostatecznym rozrachunku, bo PRIDE po półgodzinnej potyczce musiało uznać wyższość K1ck Neosurf.

K1ck Neosurf
1:0 PRIDE
iBo
Wukong
Garp
Gangplank
Shlatan
Lee Sin
Kanna
Graves
Matislaw
Rumble
Proker
Cassiopeia
Puki Style
Varus
itzRenifer
Kalista
Mystiques
Braum
Meager
Thresh

Pierwszą krew przelał Lucjan „Shlatan” Ahmad, pokonując Jakuba „Garpa” Novotnego z pomocą swojego toplanera w piątej minucie. PRIDE jednak szybko odpowiedziało dwoma zabójstwami po przeciwległej stronie mapy. Kilka minut później walka rozgorzała ponownie na topie, lecz tym razem obie drużyny straciły po dwóch graczy i żadna ze stron nie wysunęła się na wyraźne prowadzenie w pierwszych dziesięciu minutach.

W kolejnej fazie meczu jednak K1ck ruszyło z kopyta – koncentrując się na górnej alei z czasem zniszczyło pierwszą wieżę, a do tego wyłączyło kompletnie toplanera rywali. W siedemnastej minucie Czech musiał pogodzić się z piątą już śmiercią, a wkrótce po tym K1ck zgarnęło drugiego Herolda. Wyglądało to co najmniej solidnie dla wicemistrzów Ultraligi, ale PRIDE nie złożyło broni i kilka minut później wygrało walkę drużynową, zmniejszając różnicę w złocie.

CZYTAJ TEŻ:
Gentlemen’s Gaming z pierwszą wygraną w Ultralidze. Dambaj i spółka pokonują piratesports

To był jednak tylko jednorazowy przebłysk geniuszu. W kolejnych minutach inicjatywę w pełni przejęli zawodnicy K1ck i po kolejnych wygranych walkach drużynowych różnica finansowa osiągnęła jeszcze większe rozmiary. Jakby tego było mało, w 29. minucie wicemistrzowie European Masters 2020 Spring zdobyli również Barona, który okazał się gwoździem do trumny PRIDE. Po przegranej walce na midzie Orłom nie pozostało już nic innego, jak tylko obserwować utratę inhibitorów, wież przy Nexusie oraz samego Nexusa.

Przed nami jeszcze jedno starcie w ramach pierwszego tygodnia Alior Bank Ultraligi. Na koniec inauguracyjnej kolejki czeka nas starcie dwóch drużyn z bogatą historią, jeśli chodzi o League of Legends – Illuminar Gaming oraz 7more7 Pompa Teamu. Mecz ten będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games na Twitchu i YouTube. Po więcej informacji dotyczących Mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gentlemen's Gaming z pierwszą wygraną w Ultralidze. Dambaj i spółka pokonują piratesports

Premierowe zwycięstwo Gentlemen's Gaming w Alior Bank Ultralidze. Mimo gry we wciąż osłabionym składzie Damian "Dambaj" Bajor i jego koledzy zapisali...