STS
fot. ESL/Kelly Kline

Historia się powtarza – Illuminar triumfuje nad Pompą po bardzo jednostronnym spotkaniu

W ostatnim dzisiejszym meczu Alior Bank Ultraligi faworytem był 7more7 Pompa Team. Raz jeszcze jednak organizacja Sergiusza „Nitrozyniaka” Górskiego musiała uznać wyższość swojego odwiecznego nemesis, czyli Illuminar Gaming. I to po bardzo jednostronnym meczu – podopieczni Jakuba „bezuma” Iwanickiego nie mieli większych problemów z pokonaniem piątki grającej wcześniej dla devils.one, tym samym zrównując się z nią w tabeli na koniec pierwszego tygodnia rozgrywek.

7more7 Pompa Team
0:1 Illuminar Gaming
Sinmivak
Mordekaiser
Melonik
Gangplank
Bruness
Lee Sin
Tabasko
Trundle
Czajek
Syndra
Warszi
Zoe
Bullet
Miss Fortune
Odi11
Senna
Pyrka
Leona
Czypsy
Nautilus

Na rozwój akcji nie musieliśmy długo czekać. Już w czwartej minucie obaj dżunglerzy i toplanerzy pojawili się na bocie, a z zażartej walki zwycięsko wyszło Illuminar, zabijając aż trzech rywali. Wkrótce po tym iHG zdobyło również Smoka Górskiego, a tuż przed dziesiątą minutą także Herolda. Choć wkrótce po tym Marcin „Warszi” Surała został wyłapany, to Illuminar zgarnęło kolejnego smoka, a także zniszczyło wieżę na bocie.

CZYTAJ TEŻ:
Orły zostały dziabnięte. K1ck z pierwszymi punktami w Ultralidze

Ekipa Wojciecha „Tabasko” Kruzy na tym nie poprzestała i w 17. minucie po wygranym teamfighcie pokonała drugiego Herolda. W przeciągu kilku kolejnych minut iHG zniszczyło pozostałe wieże zewnętrzne, a także zgarnęło trzeciego smoka i było już o krok od Duszy Smoka Oceanicznego. W 23. minucie po wyłączeniu trzech rywali Illuminar dopełniło formalności, zabijając czwartego drake’a i stawiając graczy 7more7 Pompa Teamu pod ścianą. Ponad osiem tysięcy różnicy w złocie z pewnością nie ułatwiało zadania zespołowi Mateusza „Czajka” Czajki, a po stracie Barona w 26. minucie już tylko cud mógłby uratować Pompę przed porażką. Ten jednak nie miał miejsca i blisko trzy minuty później Illuminar postawiło kropkę nad i, notując pierwszą wygraną w tym sezonie Ultraligi.

To było ostatnie spotkanie w ramach pierwszego tygodnia Alior Bank Ultraligi. Na kolejną dawkę emocji będziemy musieli poczekać do najbliższego wtorku, bo wtedy rozpocznie się druga runda fazy zasadniczej. Już jutro jednak poznamy ostatniego uczestnika drugiej dywizji Ultraligi, którego wyłonią drugie kwalifikacje. Po więcej informacji dotyczących pierwszej dywizji, której stawką są trzy miejsca na European Masters, zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Orły zostały dziabnięte. K1ck z pierwszymi punktami w Ultralidze

– Jak będzie okazja, żeby kogoś tam dziabnąć na bocie, to dziabniemy – powiedział z uśmiechem na ustach Łukasz "Puki style" Zygmunciak. Słowa, które m...