Do rozpoczęcia zmagań w ramach drugiej dywizji Ultraligi zostało już dosłownie kilka dni, nie dziwi więc fakt, że raz za razem docierają do nas nowe informacje jej dotyczące. Dziś oprócz kolejnych uczestników poznaliśmy też dokładny terminarz rozgrywek.

Jeszcze niedawno usłyszeć można było nieoficjalne informacje, jakoby to dni meczowe w drugiej dywizji UL były prawdziwym maratonem. Przewidywania te okazały się być prawdą, bo jednego dnia podczas sezonu zasadniczego będzie odbywać się od ośmiu do aż dwunastu spotkań. Na pierwszą fazę będzie składać się sześć dni meczowych, które będą odbywać się w dwóch cyklach (po 3 dni meczowe w każdym). Pierwszy cykl rozpocznie się 18 czerwca i zakończy 29, a po nim nastąpi trwające tydzień "środkowosezonowe okienko transferowe". Drugi cykl rusza 6 lipca i potrwa do 16 dnia tego miesiąca. Następnie raz jeszcze drużyny będą miały możliwość przeprowadzenia zmian w składach. Po zakończeniu fazy zasadniczej cztery najlepsze zespoły awansują do play-offów, gdzie po kolei walczyć będą ze sobą w formacie BO5 w systemie podwójnej eliminacji. Wielki finał zaplanowano na 30 lipca na godzinę 17.00.

CZYTAJ TEŻ:
Color, Rybson i Defles zagrają w Pompa Teamie… w drugiej dywizji Ultraligi!

Wraz z upublicznieniem terminarza oficjalnie ujawniono też wszystkich uczestników zawodów. Duże zaskoczenie wywołał fakt, że w szranki stanęło devils.one, które niedawno rozstało się ze swoją dywizją LoL-a. Nowe nabytki Diabłów zostały wyłonione dzięki projektowi "Adepci Summoner's Rift", który miał na celu odkrycie największych młodych talentów z puli zawodników mających 16 lat i mniej. Kolejną ujawnioną ekipą jest akademia Komputronik H34T, H34T Young Flames, do której tryouty odbyły się już jakiś czas temu. W sumie do gry przystąpi pięć akademii drużyn z Ultraligii – drugich składów nie wystawiły K1ck Neosurf, AGO ROGUE i Illuminar Gaming.

Terminarz inauguracyjnej kolejki drugiej dywizji Ultraligi prezentuje się następująco:

18 czerwca
16:00 devils.one vs soon to be named BO1
16:00 Pompa Team Academy vs Team ESCA Gaming BO1
17:00 piratesports Academy vs Gentlemen’s Academy BO1
17:00 PRIDE Academy vs H34T Young Flames BO1
18:00 PRIDE Academy vs piratesports Academy BO1
18:00 H34T Young Flames vs Pompa Team Academy BO1
19:00 Gentlemen’s Academy vs soon to be named BO1
19:00 Team ESCA Gaming vs devils.one BO1
20:00 devils.one vs Gentlemen’s Academy BO1
20:00 Team ESCA Gaming vs H34T Young Flames BO1
21:00 soon to be named vs PRIDE Academy BO1
21:00 Pompa Team Academy vs piratesports Academy BO1

Pełny harmonogram drugiej dywizji Ultraligi znaleźć można pod tym adresem. Transmisję z nadchodzących zawodów na platformie Twitch będą prowadzić Liga Grimorr oraz indywidualni, niezależni streamerzy.