STS
fot. Electronic Arts

Apex Legends na Steamie, komórkach oraz z trybem Crossplay? Już dzisiaj konferencja EA

Dzisiejszej nocy odbędzie się konferencja EA Play Live. Electronic Arts zapowiedziało, że podczas niej poznamy szczegóły dotyczące zarówno nadchodzących gier, jak i tych już wydanych przez amerykańską korporację. Pośród tych drugich na pewno znajdzie się tworzony przez EA battle royale, jakim jest Apex Legends.

Jedną z nowości, które mają trafić do Apexa, jest rozgrywka międzyplatformowa, o której jako pierwszy poinformował w swojej zapowiedzi konferencji Venturebeat. – Spodziewajcie się, że ten shooter battle royale otrzyma tryb crossplay. Nadejdzie on, aby zapewnić dużą liczbę graczy podczas debiutu konsol nowej generacji tej jesieni – możemy wyczytać. Wiadomość ta ucieszyłaby graczy, którzy nie są obecnie w stanie grać ze swoimi znajomymi ze względu na używanie innej platformy. Amerykański portal spodziewa się także zapowiedzenia portu Apex Legends dla PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

CZYTAJ TEŻ:
Nadchodzi GLL Apex Legends Masters Summer. 100 tysięcy dolarów w puli

Nie jest to jednak jedyna nowość, jaką Electronic Arts może ogłosić dzisiejszej nocy w sprawie dostępności Apex Legends. Możliwe, że podczas konferencji EA przedstawi konkrety pojawienia się battle royale’a na Steamie oraz na urządzeniach mobilnych. Plotki o pierwszym temacie pojawiły się w maju, kiedy dataminerzy znaleźli w plikach gry nawiązującą do serii Portal zawieszkę do broni. Z kolei powstanie mobilnej wersji gry zostało zapowiedziane przez EA na początku tego roku, kiedy potwierdzili oni prace nad nią we współpracy z nieogłoszonym partnerem z Chin.

Tegoroczna konferencja EA Play Live rozpocznie się o godzinie 1 polskiego czasu i będzie można ją obejrzeć na kanale EA na Twitchu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MenQ: Mam nadzieję wzbudzić w deflesie i Rybsonie głód rywalizacji

Ostatnie kilkanaście miesięcy spędził trenując zespoły za naszą zachodnią granicą. Teraz powraca, aby objąć stery w jednej z najmocniejszych drużyn w...