fot. ESL/Adam Łakomy

Patitek nie zatrzymał mixwella. Drużyna Hiszpana triumfatorem G2 Esports Invitational

Weekendowy turniej VALORANTA od G2 Esports i Red Bulla zakończony sukcesem składu dowodzonego przez Oscara „mixwella” Cañellasa. W finale Hiszpan wraz z kolegami okazał się lepszy od drużyny Williama „drakena” Sundina, w której oglądaliśmy również Patryka „Patitka” Fabrowskiego.

Wieczorne spotkanie rozpoczęło się na Haven, gdzie skład dowodzony przez Szweda zaczął po stronie atakującej i nieźle wszedł w mecz, bo po paru minutach prowadził 3:1. Pełne wyposażenie w rękach ekipy mixwella bardzo mocno odmieniło obraz pierwszej połowy, ponieważ zespół reprezentanta G2 najpierw odrobił straty, a później wysunął się na spore prowadzeni 9:3. Sytuacja formacji Patitka pogorszyła się jeszcze bardziej po przegranej rundzie pistoletowej i gdy wszystko wskazywało na koniec pierwszej mapy, strona broniąca zaczęła gonić wynik. Zrobiło się przez moment nerwowo, ale w końcówce mixwell i koledzy postawili kropkę nad „i”, wygrywając 13:7.

Po krótkiej przerwie obie drużyny wróciły na Splita i od razu było widać, że piątka Cañellasa nie zamierzała ponownie przespać początku i od pierwszej rundy oglądaliśmy świetną postawę strony broniącej. W konsekwencji ekipa naszego rodaka swoją pierwszą rundę zgarnęła dopiero w dziewiątym podejściu. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ strona czerwona chwilę później zgarnęła kolejne trzy oczka i pierwsza połowa zakończyła się pogromem 11:1. Po paru minutach obie strony dziękowały już sobie za spotkanie, ponieważ mixwell i spółka wygrali 13:1.

Za zwycięstwo w finale G2 Esports Invitational ekipa Cañellasa zgarnęła główną nagrodę w postaci 10 tysięcy dolarów. Srebrni medaliści otrzymali pocieszenie w postaci 5 tysięcy dolarów. W ramach przypomnienia warto dodać, że zespół Piotr „izaka” Skowyrskiego i Jakuba „Lothara” Szygulskiego uplasował się na ostatnim miejscu.

Klasyfikacja generalna G2 Esports Invitational:

1. Team mixwell 10 000 $
2 Team draken 5 000 $
3-4. Team Taimou, Team ANGE1
5-6. Team Ex6TenZ, Team ZeratoR
7-8. Team izak, Team arch
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W Azji bez niespodzianki – TYLOO z przepustką do ESL Pro League

Kontynentalne eliminacje do ESL Pro League Season 12 już za nami. Jako ostatnia swojego reprezentanta poznała Azja – tym zgodnie z oczekiwaniami zosta...