STS
fot. Riot Games/Wojciech Wandzel

Damwon w walce o przedłużenie serii, SANDBOX – o pierwszą wygraną. Czas na kolejną rundę LCK

Pierwszy tydzień letniego splitu League of Legends Champions Korea był szczególnie szczęśliwy dla zawodników – i fanów – Damwon Gaming. Heo „ShowMaker” Su i kompani zwyciężyli SANDBOX Gaming i SeolHaeOne Prince bez straty punktu i tym samym zajęli pozycję na samym szczycie tabeli południowokoreańskiej ligi. Czy uda im się obronić swoje miejsce na tronie? Przekonamy się w ciągu kilku najbliższych dni – dziś startuje druga kolejka LCK!

Zanim jednak zespół ShowMakera stanie do walki o obronę fotelu lidera, w akcji zobaczymy drużyny ze znacznie niższych rejonów. Na początek Team Dynamics podejmie wspomniane SHO Prince. Choć obie drużyny mają taki sam bilans zwycięstw, to pod względem wygranych potyczek lepiej wypada DYN. Dziś jednak pozycja obu drużyn w zestawieniu może ulec zmianie w mgnieniu oka. Następnie do walki staną formacje, które pierwszego tygodnia nie rozpamiętują najlepiej. Zarówno kt Rolster, jak i Hanwha Life Esports musiały uznać wyższość swoich rywali i wciąż szukają pierwszej wygranej. Jedna z nich odniesie sukces, druga – przedłuży swoją niechlubną serię porażek do trzech.

CZYTAJ TEŻ:
Różnice w tabeli coraz wyraźniejsze. Piąty dzień Ultraligi za nami

W jeszcze gorszej sytuacji jest natomiast SANDBOX Gaming, które nie dość, że nie wygrało ani jednego meczu, to jako jedyne wciąż nie odniosło zwycięstwa w ani jednej potyczce. O przełamanie niemocy będzie trudno, bo już w czwartek SB podejmie niezwyciężone jak dotąd w BO3 DragonX, a w meczu wieńczącym drugi tydzień zmagań obrońców mistrzowskiego tytułu z T1.

Wracając do Damwon – pierwszą okazję do podtrzymania swojej szczęśliwej passy będzie miało tuż po zakończeniu pierwszego czwartkowego pojedynku. Wtedy też podejmie Gen.G znajdujące się obecnie w ścisłym środku tabeli. Kolejny sprawdzian wydaje się być łatwiejszy, przynajmniej patrząc na dotychczasowe rezultaty kt Rolster. To właśnie z formacją Parka „TusiNa” Jong-ika zmierzy się DWG w swoim drugim meczu tej kolejki. Starcie to zaplanowane jest na sobotę 27 czerwca.

Tak prezentuje się pełny harmonogram drugiego tygodnia LCK:

Środa, 24 czerwca
10:00 Team Dynamics vs SeolHaeOne Prince BO3
13:00 kt Rolster vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Czwartek, 25 czerwca
10:00 DragonX vs SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming BO3
13:00 Damwon Gaming vs Gen.G BO3
Piątek, 26 czerwca
10:00 Afreeca Freecs vs T1 BO3
13:00 Team Dynamics vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Sobota, 27 czerwca
10:00 SeolHaeOne Prince vs Gen.G BO3
13:00 kt Rolster vs Damwon Gaming BO3
Niedziela, 28 czerwca
10:00 DragonX vs Afreeca Freecs BO3
13:00 T1 vs SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming BO3

Wszystkie mecze LCK będziecie mogli obejrzeć na oficjalnej stronie LoL Esports. Transmisja każdego dnia rozpoczynać się będzie o godzinie 10:00. Pełny harmonogram letniego splitu LCK 2020 znajdziecie pod tym adresem, natomiast aktualną tabelę – w tym miejscu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic zamyka listę uczestników głównego turnieju cs_summit 6 w Europie

Znamy już wszystkie szesnaście ekip, które wezmą udział w głównym turnieju cs_summit 6. Niestety ostatecznie na liście uczestników znalazło się miejsc...